Reklama

"Dębioki" na Liście Ludowych Przebojów Radia Wrocław

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Dębioki" na Liście Ludowych Przebojów Radia Wrocław - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Utwory zespołu folklorystycznego "Dębioki" z Dębna Polskiego znalazły się na Liście Przebojów Ludowych wrocławskiego radia. Można na nie głosować.

Zespół "Dębioki" z Dębna Polskiego jest jednym z kilku, którym poświęcona została zimowa edycja popularnej audycji propagującej muzykę ludową.

W grudniu na wigilii zespołu "Dębioki" gościła Małgorzata Majeran-Kokott, dziennikarka Radia Wrocław, autorka bardzo popularnej wśród słuchaczy audycji o muzyce ludowej. Wówczas nagrała utwory oraz rozmowy z członkami zespołu, które można usłyszeć w radiu. 

- Kiedyś już zabiegaliśmy o to, żeby wziąć udział w tym programie, ale powiedziano nam, że nie jesteśmy z Dolnego Śląska. Napisaliśmy jednak wiadomość wyjaśniając, czym się zajmujemy i że nasza miejscowość znajduje się bardzo blisko dolnośląskiego. W końcu sami się do nas odezwali i pani Małgorzata nas odwiedziła. Atmosfera była cudowna - relacjonowała grudniowe spotkanie Zofia Adamska, szefowa zespołu.
W każdej edycji audycji Małgorzaty Majeran-Kokott (nadawanej w niedziele od 7.00 do 11.00) występuje pięć zespołów ludowych. Za każdym razem prezentowany jest inny, a słuchacze mogą głosować na - ich zdaniem - najlepszy. Nagrodą dla tego, który otrzyma nawięcej głosów jest nagranie płyty przy pomocy Radia Wrocław. 

- Bardzo prosimy o oddawanie głosów na nas. Jesteśmy jedynym zespołem spoza Dolnego Śląska, więc na tym terenie mało znanym. Nie marzymy nawet o wygranej, ale byłoby miło zdobyć dobry wynik - zaznacza Zofia Adamska.

Jak zagłosować na zespół "Dębioki" z Dębna Polskiego w Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław? Wystarczy wysłać sms na numer 72280 o treści RW KAPELA DĘBIOKI.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE