Reklama

Dębno Polskie. Za mało pieniędzy na remont ulic

Opublikowano: czw, 12 lis 2020 09:37
Autor:

Dębno Polskie. Za mało pieniędzy na remont ulic - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 RAWICZ  Mieszkańcy Dębna Polskiego poczekają jeszcze na budowę nowej nawierzchni na trzech ulicach w pobliżu stadionu. Oferty złożone w postępowaniu przetargowym okazały się zbyt drogie.

Dwie firmy złożyły swoje oferty w postępowaniu przetargowym na przebudowę trzech ulic: Pelikana, Małej i Ludowych Zespołów Sportowych, które znajdują się w pobliżu stadionu, na terenie Dębna Polskiego. Magistrat przymierzał się tam do budowy nowej nawierzchni z betonowej kostki brukowej. Dodatkowo na wymienionych ulicach ma zostać wybudowane nowe oświetlenie.

Obie oferty przekraczały kwotę, jaką Gmina Rawicz zamierzała przeznaczyć na tę inwestycję. Magistrat oszacował koszty przebudowy tych ulic na nieco ponad 358 tys. złotych. 

Jedna z firm, chciała zrealizować inwestycję za kwotę prawie pół miliona złotych. Druga, zaproponowała korzystniejszą cenę - 430 tys. złotych, ale i ta o 80 tys. przekraczała budżet Gminny.

Urzędnicy zdecydowali się unieważnić postępowanie przetargowe. Przyczyną tej decyzji jest brak dodatkowych środków, które pokryłyby brakujące kilkadziesiąt tysięcy złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE