Reklama

Dinozaury w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bojanowie. Przedszkolaki były zachwycone zajęciami o prehistorycznych gadach

Opublikowano: ndz, 27 mar 2022 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie była organizatorem cyklu zajęć poświęconych dinozaurom. Jak wiadomo chyba każde dziecko w pewnym wieku się nimi fascynuje, więc pomysł bibliotekarek bardzo się małym czytelnikom spodobał.

Miejska Biblioteka Publiczna w Bojanowie przygotowała z okazji Dnia Dinozaura, który przypadał 26 lutego, cykl spotkań z przedszkolakami. Zajęcia odbywały się przede wszystkim w Strefie Małego Czytelnika. Bibliotekarki odwiedziły również przedszkola w Trzeboszu i Golinie Wielkiej.

W sumie przeprowadzono aż 9 spotkań literacko-edukacyjnych. Warsztaty o groźnych stworzeniach bardzo spodobały się najmłodszym. Zabawy i zagadki typu: „memo”, „ja mam-ty masz”, układanie puzzli czy stworzenie „muzeum” dały dzieciom możliwość wykazania się ogromną wiedzą na temat dinozaurów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wykopaliska archeologiczne, które pozwoliły najmłodszym pobawić się w piasku, a przy okazji stworzyć ogromnego T-Rexa.

Cykl zajęć zakończył się konkursem plastycznym „Mój przyjaciel dinozaur”, na które wpłynęło niespełna 70 prac. Nagrodzonych zostało 8 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 5 oraz 6-10 lat.

- Pomysłowość i estetyka prac zachwyciła nas wszystkich. Najmłodsi z naszej gminy, jak zwykle stanęli na wysokości zadania - zaznaczają bibliotekarki.

Laureatami zostali: Filip Gąsior Monika Skupin Joanna Janowicz Krzysztof Poprawa Iga Maćkowiak Alicja Stachowiak Krzysztof Konieczny Emilia Szwarc

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE