Reklama

Dlaczego wójt uważa, że pakosławian czeka najlepszy rok w historii?

Opublikowano: ndz, 24 sty 2021 11:38
Autor:

Dlaczego wójt uważa, że pakosławian czeka najlepszy rok w historii? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 5 mln zł na inwestycje w budżecie Pakosławia, a będzie więcej. Gmina w tym roku będzie przede wszystkim modernizować drogi i budować ścieżki rowerowe - w tym jedną wspólnie z powiatem i gminą Rawicz.

Już wiadomo, że pula ponad 5 mln zł zapisana w budżecie na inwestycje wzrośnie - przynajmniej o 3 mln zł.

Wójt ocenia, że - pod względem wydatków majątkowych - może być najlepszy rok w historii samorządu.

Jak to możliwe, że gmina której dochody nie przekraczają 25 mln zł może wydać ponad 8 mln zł na inwestycje?

To dlatego, że lwia część tej kwoty to dofinansowania, które pakosławskim urzędnikom udało się pozyskać.

Dzięki temu wybudowana i oświetlona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa z Pakosławia do Sów oraz kanalizacja w Góreczkach Wielkich lub Sworowie.

Wójt Piotr Skrzypek liczy też na pozytywne rozstrzygnięcie naboru do Funduszu Dróg Samorządowych, bo to pozwoli gminie gruntownie wyremontować trasy w Sworowie i Golejewku, na które w budżecie zarezerwowano pół miliona złotych.

Skoro już wiadomo, że gmina dostała także 3 mln zł na budowę kanalizacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych, dlaczego tego zadania i tych pieniędzy nie ujęto w budżecie?

Jak tłumaczy wójt, na razie nie są znane zasady wykorzystania tych środków. - Niebawem powinniśmy je poznać i wtedy dopiero przedsięwzięcie będzie wprowadzone w budżetu - wyjaśnia Piotr Skrzypek.

Włodarz Pakosławia podkreśla też, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami, być może jeszcze uda się zwiększyć zakres realizowanych na terenie gminy inwestycji.

Oprócz wspomnianej już wspólnej budowy ścieżek, gminy Pakosław i Rawicz wespół z powiatem planują wyremontować drogę na odcinku z Chojna do Słupi Kapitulnej.

- W tym względzie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i zgodę wszystkich partnerów. Jeśli uda się zrealizować wszystkie ambitne założenia, to w roku 2021 wykonamy kilkanaście inwestycji, których koszt łącznie wyniesie ponad 20 mln zł i pod tym względem będzie to najlepszy rok w historii gminy - podkreśla Piotr Skrzypek.

O rozbudowie sieci gazowej w Chojnie czytaj TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE