Reklama

Do Sarnowy pojedziemy nowszymi autobusami i z nowym przewoźnikiem.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Do Sarnowy pojedziemy nowszymi autobusami i z nowym przewoźnikiem. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd wybrał firmę, która zajmie się przewozem pasażerów na linii nr 1 Rawickiej Komunikacji Miejskiej. Od 4 stycznia na trasie Dworzec PKP - Rynek Sarnowski nie pojedziemy już autobusami leszczyńskiej spółdzielni MiIla.

 

Dwa lata temu, po 10-letniej przerwie, autobusy powróciły na trasę pomiędzy dworcem kolejowym w Rawiczu a Rynkiem Sarnowskim. Reaktywacji rawickich "emek" domagali się mieszkańcy. Linia autobusowa nr 1 stała się tańszą alternatywą dla dotychczasowych prywatnych przewoźników i szybko zyskała na popularności. Czytaj więcej: Kupiliśmy bilety i pojechaliśmy. Komunikacja już funkcjonuje [FILM]

Od dwóch lat obsługą tej lini zajmowała się leszczyńska spółdzielnia Milla. Z upływem obecnego roku kończy się umowa, jaka została podpisana z obecnym wykonawcą. Gmina rozpisała nowy przetarg, w którym wystartował dotychczasowy przewoźnik i firma Turbo-Trans ze Żmigrodu, która od niespełna roku zajmuje  się przewozem pasażerów na linii nr 3 - pomiędzy Rawiczem a Dębnem Polskim.

Milla przegrała przetarg

Gmina nie zdecydowała się na kontynuację obsługi pasażerów "jedynki" przez Millę. Leszczyńska spółdzielnia zaproponowała kwotę niższą od konkurenta z Dolnego Śląska. Wynosiła ona trochę ponad 310 tys. złotych. Turbo-Trans ze Żmigrodu swoją usługę na tej lini wycenił na ponad 390 tys. złotych.

Zdecydował wiek pojazdów

Jak się okazało, tym co zaważyło okazał się wiek pojazdów. Autobusy zaproponowane przez Turbo-Trans są praktycznie nowe i pochodzą z 2020 roku. Leszczyńska Milla zaoferowała pojazdy z 2013 i 2012 roku.

- Firma Turbo-Trans w postępowaniu przetargowym uzyskała większą liczbę punktów. Prócz ceny pod uwagę brane były także takie aspekty, jak średni wiek taboru czy czas podstawienia pojazdu zastępczego. W rezultacie firma Turbo-Trans uzyskała 87,6 punktów, a Milla Spółdzielnia w Lesznie 77,9 punktu - wyjaśnia Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy