Reklama

Dostaną pieniądze na inwestycje we wsiach, gdzie były PGR-y

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Dostaną pieniądze na inwestycje we wsiach, gdzie były PGR-y - Zdjęcie główne

Żołędnica | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początku roku wszystkie gminy złożyły wnioski o środki na inwestycje, które miałyby być wykonane na obszarach, gdzie niegdyś działały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Nie wszystkim środki przyznano.

Premier ogłosił listę gmin, które otrzymały wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Do wielkopolskich samorządów, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, trafi ponad 41 mln zł.

W Wielkopolsce na liście pozytywnie zaopiniowanych wniosków znalazły się 94 samorządy. Wśród nich są gminy Miejska Górka, Rawicz oraz Pakosław.

  • Gmina Miejska górka ma otrzymać 600 tys. zł na budowę sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Roszkówku. Koszt zadania oszacowano na 1,5 mln zł.
  • Rawicz również ma przyznane 600 tys. zł na budowę remizy strażackiej w Żołędnicy oraz przebudowę budynku mieszalnego na potrzeby przedszkola.
  • Gmina Pakosław z kolei uzyskała 500 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Chojnie.

Niestety, wsparcia nie dostaną gminy Jutrosin i Bojanowo. 

Jutrosin starał się o pieniądze na modernizację drogi w Zaborowie, na odcinku 1,1 km. Inwestycję wyceniono na ponad 700 tys. zł, a wnioskowano o 650 tys. zł.

Natomiast, gmina Bojanowo planowała inwestycje w dwóch wioskach - Sowinach i Gościejewicach. W Sowinach samorząd chciał przebudować kanalizację deszczową na odcinku 666 metrów oraz wyremontowć chodnik. W Gościejewicach gmina zamerzała zrealizować dwa zadania - zmianę systemu ogrzewania w świetlicy oraz stworzyć miejsce rekreacji dla mieszkańców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy