Reklama

Uwaga, zamknięto gminną drogę. Dojazd tylko do pól

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Uwaga, zamknięto gminną drogę. Dojazd tylko do pól - Zdjęcie główne

foto Gmina Miejska Górka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rusza przebudowa fragmentu drogi Konary - Ostrobudki. To oznacza, że przez tydzień odcinek ten będzie nieprzejezdny.

Remont drogi to inwestycja, do której gmina przygotowuje się od lat. W minionym roku wreszcie udało się pozyskać pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pokryje ono 70% kosztów. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu gminy.

Nowy asfalt, szersza jezdnia

W przetargu ogłoszonym przez samorząd chęć przebudowania fragmentu drogi Konary - Ostrobudki zgłosiło aż 7 firm. Równie duża była rozpiętość zaproponowanych cen. Najdroższa oferta opiewała na blisko 3 mln zł, a najtańsza - 1 mln 933 tys. zł. Najniższą zaproponowała firma Strabag z Pruszkowa i to ona zajmie się modernizacją drogi - na odcinku od skrzyżowania z trasą powiatową (przy dawnej dyskotece) w kierunku Ostrobudek.

Niemal kilometr drogi będzie przebudowany, a wyremontowany odcinek około 500 m. W terenie zabudowanym jezdnia nowej drogi ma zostać poszerzona do 5,5 m, natomiast poza obszarem zabudowań - do 5 m.

Droga w obszarze zabudowanym zyska nawierzchnię asfaltową, wjazdy do posesji zostaną wyłożone kostką brukową. Na wjeździe do wsi, przy skrzyżowaniu z drogą powiatową, planowana jest budowa wysepki dzielącej ruch, a na fragmencie od skrzyżowania do cmentarza - chodnika z kostki brukowej o szerokości 2 m. Wykonawca ma również zadbać o bezpieczne przejście dla pieszych.Natomiast, zakres prac na remontowanym odcinku drogi - to częściowa wymiana uszkodzonej nawierzchni, w szczególności krawędzi jezdni, wraz z ułożeniem nowej warstwy asfaltowej oraz wykonanie poboczy i odmulenie przydrożnych rowów i przepustów. Zjazdy na pola mają być utwardzone kruszywem.

Firma wchodzi na plac budowy

Umowa z wykonawcą została podpisana 1 grudnia. Na wykonanie inwestycji ma czas do sierpnia przyszłego roku. Firma już wchodzi na budowę i w związku z tym - od 28 lutego do dnia 5 marca droga Ostrobudki - Konary zostanie zamknięta. Przez ten czas obowiązuje objazd. Dojazd do pól znajdujących się przy drodze będzie jednak możliwy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy