Reklama

Drugi przetarg na termomodernizację szkoły w Chojnie zakończony sukcesem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: M. Urbanowicz

Drugi przetarg na termomodernizację szkoły w Chojnie zakończony sukcesem - Zdjęcie główne

Szkoła w Chojnie | foto M. Urbanowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W minionym tygodniu zakończył sie przetarg na wykonawcę dużej inwestycji w gminie Pakosław - termomodernizacji budynku szkoły i przedszkola w Chojnie. Prace za niemal 5 mln zł będą realizowane z dofinansowaniem w ramach rządowego programu Polski Ład.

Na modernizację szkoły w Chojnie gmina planowała wydać 4 mln 900 tys. zł, z czego 4 mln 532 tys. 500 zł miało pochodzić w rządowego programu Polski Ład. 8 kwietnia fiaskiem zakończył sie pierwszy przetarg ogłoszony przez gminę na realizację tego zadania. Wpłynęła jedna oferta, która znacznie przekraczała zaplanowany budżet. 

Termomodernizacja szkoły w Chojnie - drugi przetarg zakończony sukcesem

15 czerwca zakończył się drugi przetarg na realizację termomodernizacyjnej inwestycji. Wpłynęły dwie oferty, z których jedna przewyższała zaplanowany budżet, a druga okazała się od niego nieco niższa. Wszystko wskazuje na to, że inwestycję zrealizuje firma "RAWBUD" z Rawicza, która przedstawiła ofertę na kwotę niespełna 4 mln 800 tys. zł.

Po wprowadzeniu pewnych modyfikacji projektowych mam nadzieję, że drugi przetarg okaże się skuteczny. Na razie wiemy, że złożono ofertę zbieżną z oczekiwaniami, czyli mieszczącą się w zaplanowanym budżecie. Jeśli pozostała część procedury przetargowej będzie pozytywna podpiszemy umowę na realizację przedsięwzięcia - podsumował wójt Pakosławia, Piotr Skrzypek.

Dodaje, że teraz najlepszy oferent zostanie wezwany do przedłożenia dodatkowych dokumentów, które zwykle składa się po otwarciu przetargu.

Firma jest z naszego lokalnego rynku i posiada dobre referencje, co dobrze rokuje jeśli chodzi o sprawne przeprowadzenie modernizacji - uzasadnia Piotr Skrzypek.

Nadmienia, że w związku z tym, że oferowana kwota jest trochę niższa od planowanej, dofinansowanie zostanie odpowiednio umniejszone, ale pozostanie na poziomie 92,5 %, resztę dołoży gmina z własnego budżetu.

Termomodernizacja szkoły w Chojnie - ponad 4 mln 

Warto przypomnieć, że oprócz 4 mln 532 tys. 500 zł, na wykonanie termomodernizacji szkoły podstawowej i przedszkola w Chojnie, gmina Pakosław otrzymała z pierwszej edycji programu Polski Ład jeszcze 7 mln 125 tys. zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Sworowie wraz z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej. W Sworowie udało wyłonić się wykonawcę, który prace wycenił na kwotę niższą niż zakładano.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy