Reklama

Drugie podejście do jadłodzielni w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Drugie podejście do jadłodzielni w Rawiczu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz kolejny raz otrzymała dofinansowanie z samorządu wojewódzkiego na uruchomienie jadłodzielni, czyli miejsca, gdzie można podzielić się żywnością.

W minionym roku gmina Rawicz otrzymała wsparcie finansowe 16,2 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego na zakup kontenera - jadłodzielni z witryną chłodniczą, która miała zostać zamontowana przy Urzędzie Miejskim w Rawiczu. Ideą było dzielenie się jedzeniem, które ma ograniczony termin przydatności do spożycia.

Ceny były za wysokie. Zrezygnowano z dotacji

Kwota, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na zakup urządzenia to 23,5 tys. zł. Urząd dwukrotnie skierował zapytanie do potencjalnych wykonawców kontenera.
Zgłosiła się tylko jedna firma z Warszawy, która zaoferowała cenę niemal dwukrotnie wyższą od planowanej do wydatkowania - w pierwszym zapytaniu - 49,2 tys. zł, natomiast w drugim 41,3 tys, zł, co spowodowało, że ze względu na ograniczony czas wykonania zlecenia - do końca 2021 r. - gmina zrezygnowała z dotacji przeznaczonej na ten cel. Oprócz wydatków w projekcie, rawicki urząd musiałaby również przeznaczyć dodatkowo kilka tysięcy złotych na wykonanie energetycznego do obiektu jadłodzielni - informowało w grudniu minionego roku Centrunm Informacyjne Burmistrza. 
Od razu zaznaczono jednak, że nie oznacza to rezygnacji z przedsiewzięcia. Deklarowano, że jeśli urząd marszałkowski ogłosi ponownie konkurs "Wielkopolskie Jadłodzielnie", gmina rozważny ponowny udział w 2022 roku.  

Jadłodzielnia w Rawiczu ma być, ale w innej lokalizacji

Zgodnie z zapowiedziami, samorząd kolejny raz ubiegał się w konkursie zorganizowanym przez samorząd województwa wielkopolskiego. Dotację otrzymał. 
Skierowaliśmy już zapytanie ofertowe do firm. Zobaczymy, czy będą chętne. Na pewno chcemy skorzystać z tego drugiego dofinansowania - zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik.
Pierwotnie jadłodzielnia miała być zlokalizowana przy urzędzie miejskim, ale ostatecznie ma ona znaleźć się przy zrewitalizowanym obiekcie na ulicy Buszy. 
Uważamy, że z wielu względów będzie to lepsze miejsce, bo jest to centrum miasta, a i bywalcy centrum senioralnego będą mogli doglądać, co się tam dzieje - dopowiada burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy