Reklama

Dwa gminne budynki mają być bardziej ekologiczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwa gminne budynki mają być bardziej ekologiczne - Zdjęcie główne

Szkoła działa od 1964 roku. Została zbudowana jako tzw. Pomnik Tysiąclecia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz chce płacić mniej za utrzymanie obiektów. Stąd decyzja o termomodernizacji dwóch budynków i montażu na nich paneli fotowoltaicznych. Prace zaczną się za kilka tygodni.

Ponad 5 mln 796 tys. zł gmina Rawicz otrzymała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na termomodernizację dwóch budynków - Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Rehabilitacji Medycznej i Ośrodka Osób Niepełnosprawnych przy ul. Przyjemskiego. 

Zadanie obejmie nie tylko kompleksową termomodernizację (ocieplenie, wymianę okien i systemu centralnego ogrzewania), ale także montaż paneli fotowoltaicznych. Inwestycja w szkole została oszacowana na 5 mln 332 tys. 900 zł, a w SP ZOZ na 970 tys. zł. 

Roboty wykona firma Jan Mar - Handel - Usługi - Budownictwo z Góry.

Jak przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik, 12 stycznia 2023r. został przekazany plac budowy.

- Wykonawca organizuje logistykę i od lutego zamierza rozpocząć prace. Liczymy na szybki zwrot naszego wkładu własnego w postaci oszczędności na ogrzewaniu, które obecnie jest bardzo drogie - mówi burmistrz.

Termin zakończenia inwestycji upływa w sierpniu tego roku. Jak zastrzega włodarz gminy, z termomodernizacją obiektu przy ul. Przyjemskiego nie powinno być większych kłopotów, ale jeśli chodzi o szkołę, sytuacja będzie bardziej skomplikowana.

- Wykonawca będzie musiał mocno się spinać, żeby zdążyć, bo szkoła jest dużo większa i tutaj plac budowy będzie musiał w znacznej części być pogodzony z funkcjonowaniem placówki. Firma musi się dostosować do takich warunków - zaznacza Grzegorz Kubik.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE