Reklama

Rawicz. Tylko dwa konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli rozstrzygnięte

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rawicz. Tylko dwa konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli rozstrzygnięte - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Grzegorz Kubik na wczorajszej sesji poinformował radnych o tym, jak przebiegają konkursy na stanowiska dyrektorów jednostek oświatowych. Rekrutacja była prowadzona w placówkach, których dotychczasowym szefom kończy się kadencja.

W pierwszej kolejności odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu. Przystąpiło do niego dwoje kandydatów. komisja zdecydowała, że przez kolejną 5-letnią kadencję placówką kierować będzie wieloletnia dyrektor Jagna Dybczyńska-Grześkowiak.

Nie zmieni się także szefostwo Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Masłowie. Do konkursu przystąpił jeden kandydat i był to obecny dyrektor Ryszard Preuss, który swoje obowiązki będzie wypełniał przez następnych 5 lat.

Brak chętnych na dyrektora Przedszkola nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu

W konkursie na fotel dyrektora placówki przy ul. Mikołajewicza nie zgłosił się żaden kadydat.

Po rozmowie z obecną dyrektor, panią Agnieszką Płóciennik, wszczęta została procedura powierzenia stanowiska dyrektora w trybie przewidzianym w prawie oświatowym, czyli powierzenia go kandydatowi ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. Tak zrobiliśmy. Kanydatką na to stanowisko jest właśnie pani Płócennik - poinformował burmistrz Grzegorz Kubik.

Trzy konkursy ogłoszono po raz drugi

W przypadku trzech placówek oświatowych konkursy na stanowiska dyrektorów ogłoszono po raz drugi, ponieważ w poprzednich nie zgłosili się żadni kandydaci.

  • 10 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zielonej Wsi. Termin składania ofert upływa 30 maja.
  • 17 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sarnowie. Oferty można składać do 6 czerwca.
  • 23 maja ogłoszono konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Sierakowie. Zainteresowani mogą składać dokumenty do 10 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy