Reklama

Dyrektor Piotr Mosiek zrezygnował

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dyrektor Piotr Mosiek zrezygnował - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu niedawno wrócił do pracy po rocznym urlopie. Po kilku tygodniach pełnienia funkcji szefa placówki, złożył rezygnację. Dlaczego?

Reklama

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Piotr Mosiek - od początku 2020 roku był na zwolnieniu chorobowym. Tuż przed rozpoczęciem minionego roku szkolnego złożył wniosek o skierowanie go na roczny urlop dla poratowania zdrowia. Wówczas organ prowadzący, czyli Powiat Rawicki, zdecydował, że szkołą pokieruje dotychczasowa wicedyrektor Daria Jagła, która - przez cały czas zastępowała swojego szefa.

Piotr Mosiek wrócił, by... odejść?

Dyrektor Mosiek wrócił przed początkiem roku szkolnego 2021/22, ale już 30 sierpnia wpłynęła jego rezygnacja.

Dyrektor poinformował w niej że rezygnuje z dniem 1 grudnia. Obecnie przebywa na urlopie. W piśmie nie był wskazany powód rezygnacji - informuje wicestarosta Jakub Moryson.

Kim jest Piotr Mosiek?

Piotr Mosiek jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez 18-lat był dyrektorem Gimnazjum w Sierakowie, od 2004 roku również adiunktem w Katedrze Podstaw Pedagogiki WSH w Lesznie. Wcześniej pracował w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu oraz w Zakładzie Pedagogiki Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu, zajmując się tematyką funkcjonowania rynku pracy oraz edukacyjnymi możliwościami przezwyciężania bezrobocia. 

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczy wygrał w 2017 roku.

Piotr Mosiek: "Moja decyzja jest przemyślana"

Moja decyzja, w pełni przemyślana i suwerenna, wynika z faktu, iż nie widzę w chwili obecnej dalszej możliwości realizacji własnych zamierzeń i planów na niniejszym stanowisku. Blisko trzy dekady funkcjonowania w sektorze edukacyjnym zobowiązują mnie do szacunku wobec siebie samego oraz pracy, jaką dotychczas wykonałem dla gminnej i powiatowej oświaty. Nie kryję, iż decyzja nie była dla mnie łatwa i dojrzewała powoli, jednakże obowiązują mnie pewne standardy zachowania, które oparte są na przesłankach dla mnie kluczowych, takich jak: niezależność intelektualna i decyzyjna w pracy zawodowej, swoboda przekonań i poglądów, honor, uczciwość oraz szacunek do samego siebie i drugiego człowieka - wyjaśnia dyrektor.

Dodaje, że w chwili obecnej przebywa na zaległym urlopie wypoczynkowym (na którego wybranie nigdy nie było właściwego czasu) i skupia się na ważnych dla niego rodzajach aktywności, planach i zadaniach zawodowych.

Plany te realizowane są kilkutorowo i mają złożony charakter; dotyczą między innymi szeroko pojętej edukacji. Niektóre z nich są już w trakcie realizacji, niektóre zaś w sferze dalszych nieco przygotowań. O wszystkich zaś będę zainteresowaną opinię społeczną informował w stosownym czasie - zaznacza Piotr Mosiek.

Więcej na ten temat w kolejnym numerze "Życia Rawicza"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy