Reklama

Dyrektor złożyła rezygnację. Kto pokieruje placówką w Gościejewicach?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Dyrektor złożyła rezygnację. Kto pokieruje placówką w Gościejewicach? - Zdjęcie główne

Dyrektor szkoły w Gościejewicach złożyła rezygnację | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kalina Duda - dotychczasowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościejewicach złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. W konsekwencji burmistrz odwołał ją ze stanowiska.

W kwietniu minionego roku zmarł Dariusz Sikora - dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościejewicach. Miesiąc później Maciej Dubiel, burmistrz Bojanowa ogłosił konkurs na to stanowisko, a do czasu jego rozwiązania obowiązki powierzono jednej z nauczycielek - Kalinie Dudzie

W związku z tym, że na konkurs nie wpłynęła żadna oferta, to Kalina Duda - decyzją burmistrza - pełniła nadal obowiązki szefowej placówki.

Dziś - 9 stycznia - burmistrz Maciej Dubiel - wydał zarządzenie w sprawie odwołania Kaliny Dudy ze stanowiska p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gościejewicach. Jest to skutek rezygnacji złożonej przez dyrektor tuż przed świętami (23 grudnia 2022 roku).

- Zgodnie z przepisami - organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole lub placówce odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w razie złożenia przez nauczyciela rezygnacji, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem - uzasadnia Maciej Dubiel dodając, że uwzględnił wniosek Kaliny Dudy odowłując ją ze stanowiska z dniem 30 kwietnia.

Kto zastąpi ją na tym stanowisku? Czy i w jaki sposób gmina będzie szukać nowego szefa dla placówki?

- Nowy szef placówki zostanie wyłoniony w drodze konkursu - odpowiada lakonicznie Maciej Dubiel.

Skontaktowaliśmy się z Kaliną Dudą, ale nie chce ona komentować powodów swojej decyzji. Obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE