Reklama

Dzieci i wnuki byłych pracowników PGR dostaną komputery

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Dzieci i wnuki byłych pracowników PGR dostaną komputery - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bojanowski samorząd rozstrzygnął przetarg na dostawę laptopów w ramach programu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Sprzęt otrzyma 357 uczniów.

W ramach ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym”, gminy, na terenie  których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne mogły ubiegać się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego z niezbędnym oprogramowaniem.

Z programu mogli również skorzystać mieszkańcy gminy Bojanowo - uczniowie szkół podstawowych i średnich, będący dziećmi, wnukami lub prawnukami byłych pracowników PGR. Złożono prawie 400 wniosków. Z czego do udziału w projekcie zakwalifikowano ostatecznie 357 dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół podstawowych lub ponadpodstawowych.

W Bojanowie mogli kupić 357 laptopów

- Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaakceptowało wniosek Gminy Bojanowo, wkrótce nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie - przekazał w lutym burmistrz Maciej Dubiel.

Jak informował włodarz, w ramach 100 % dofinansowania, gminie został przyznany grant w wysokości 909 636 zł na zakup 357 laptopów wraz z ubezpieczeniem.

Przetarg rozstrzygnięty. Można odbierać sprzęt

Przetarg na dostawę laptopów w ramach programu udało się rozstrzygnąć pod koniec czerwca. Wpłynęły 4 oferty, a wybrano tę złożoną przez spółkę ICOD. PL z Bielska-Białej.

Gmina już otrzymała sprzęt od dostawcy, ale jego odbiór będzie się odbywał według ustalonych zasad. 

W dniu odbioru niezbędne będzie posiadanie dokumentu wypełnionego danymi osobowymi osoby obdarowanej oraz osoby, która będzie w imieniu ucznia (nie dotyczy osób pełnoletnich) podpisywać umowę przekazania sprzętu.

Włodarz gminy prosi, aby osoby udające się do Urzędu Miejskiego w Bojanowie na podpisanie umowy zabrały ze sobą także: dowód osobisty i odpis postanowienia sądu o ustanowieniu opiekuna prawnego lub kuratora - jeżeli występuje taka sytuacja.

- Prosimy o zapoznanie się w załączonymi umowami, w szczególności w umową przekazania sprzętu komputerowego i obowiązkami, jakie będą spoczywać na państwu w związku z uzyskaniem sprzętu. Przypominamy, że laptopy otrzymujecie na własność, ale przez dwa kolejne lata, co 6 miesięcy będziecie  zobligowani do złożenia oświadczenia, że sprzęt ten jest w państwa posiadaniu i jest wykorzystywany na potrzeby edukacyjne - informuje burmistrz Maciej Dubiel.

Laptopy można odebrać w urzędzie miejskim w godzinach od 8.00 do 14.00 według ustalonego harmonogramu wyznaczającego jakiego dnia powinny pojawić się dane osoby (pierwsza litera nazwiska osoby składającej oświadczenie):

  • A-B                   11-12 lipca
  • C-G                   13-14 lipca
  • H-J                    15 lipca
  • K                       18-19 lipca
  • L-Ł                    20 lipca
  • M                      21-22 lipca
  • N-P                   25-26 lipca
  • R                       27 lipca
  • S-Ś                    28-29 lipca
  • T-Ż                   1-2 sierpnia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy