Reklama

Dzieci "ozdobiły" miejski pojazd

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Oklejautko.pl

Dzieci "ozdobiły" miejski pojazd - Zdjęcie główne

foto Oklejautko.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwszoklasiści są autorami obrazków, jakie znalazły się na nowej zamiatarce, która dba o czystość w gminie Rawicz.

Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu zajmujący się utrzymaniem czystości w mieście - w sierpniu minionego roku - wzbogacił się o nowy sprzęt. Zakupiono zamiatarkę, do której nabycia przymierzano się już w 2021 roku.

- Spodziewamy się, że w mieście będzie jeszcze czyściej, bo wydajność tego sprzętu jest zupełnie inna, dużo lepsza niż poprzedniej - komentowal zakup burmistrz Grzegorz Kubik i dopowiadał, że zamiatarka nie będzie wyglądać jak prosto z fabryki, ale zyska indywidualny charakter.

Poinformował wówczas, że o wyglądzie zamiatarki zdecydują dzieci.

- Jej oznaczenie ma od razu wskazywać na to, czyją jest własnością i jednocześnie zachęcać do utrzymania porządku i działań ekologicznych. Zdecydowaliśmy, że jak się rozpocznie rok szkolny, to ogłosimy wśród dzieci konkurs na propozycje tego, co może się na pojeździe znaleźć - przekazywał burmistrz w sierpniu 2022 roku. 

Gmina Rawicz ogłosiła konkurs, w ramach którego uczniowie klas I-IV szkół podstawowych mogli przyozdobić zakupioną przez zakład usług komunalnych zamiatarkę. Spośród przesłanych prac jury wybrało projekt zaproponowany przez uczniów pierwszej klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Rawiczu.

Łącznie w ramach konkursu zostały złożone 4 prace. Jury dokonało oceny pod względem oryginalności, pomysłowości i walorów estetycznych projektu. Zwycięska praca została doceniona i wykorzystana jako obrandowanie gminnej zamiatarki.

- Ideą konkursu było pokazanie najmłodszym mieszkańcom, że ich praca może mieć wpływ na to, jak wygląda nasze miasto i cała gmina. Z pewnością dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 będą miały nie tylko dużo radości, ale i dumy z tego, kiedy zobaczą zamiatarkę obrandowaną ich projektem – mówi Paweł Szybaj, wiceburmistrz Rawicza.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE