Reklama

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu ma 50 lat

Opublikowano:
Autor:

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu ma 50 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z inicjatywy lekarza Stanisława Dzieciuchowicza oraz ówczesnego przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Rawiczu Kazimierza Szczepaniaka, w 1966 roku powstał w Rawiczu w czynie społecznym komitet budowy „ Domu Seniora”. Placówkę uruchomiono 3 lata później. Do dziś jest to wspaniałe miejsce integrujące i aktywizujące seniorów.

Wkład w powstanie placówki mieli także: emerytowani kolejarze, Jednostka Wojskowa w Rawiczu oraz rawickie zakłady takie jak : „ELBUD”, „ Gazomet”, Rawickie Zakłady Budowlane, Cukrownia Miejska Górka, a także mieszkańcy miasta.

W 1993 r. Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej w Rawiczu nadano imię dr Stanisława Dzieciuchowicza. Obecnie DDPS, który mieści się przy ul. Grota Roweckiego nie tylko integruje starszych mieszkańców i zapewnia im różnego rodzaju zajęcia. Jest znany z tego, że bywalcy domu to seniorzy energiczni, aktywni, pozytywni, mający dystans do siebie i świata. Lubią się bawić, występować i ciągle odkrywają w swoim gronie nowe talenty.

- Zamierzaliśmy hucznie obchodzić jubileusz, mieliśmy dużo planów, które niestety zweryfikowała pandemia. Mimo to będziemy dziś świętować - skromnie i w naszym stałym gronie - zaznacza Aneta Jędrzejak, kierownik DDPS. 

Więcej o historii Domu w kolejnym wydaniu "Życia Rawicza"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE