Reklama

Dziś uroczystość Bożego Ciała. Procesje wokół rawickich kościołów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 11 cze 2020 14:28
Autor:

Dziś uroczystość Bożego Ciała. Procesje wokół rawickich kościołów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja nie odbywa się ulicami Rawicza. 

W rawickich parafiach procesje odbywają się wokół świątyń. W kościele pw. św. Andrzeja Boboli wierni wyruszają po każdej eucharystii (zdjęcia po sumie o godz. 12.15 - TUTAJ), w farze - po mszach św. o godz. 9.30 (zdjęcia w galerii), 16.00 i 18.30, zaś w Sarnowie - po mszy św. o godz. 10.00. 

W związku z tym, że wciąż mamy stan epidemii, rawicki sanepid wydał zalecenia dla wiernych. Przed wejściem do kościoła powinno się zdezynfekować ręce. W trakcie nabożeństw obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Ta zasada nie dotyczy księży, posługujących w czasie eucharystii.

Natomiast, w procesji powinni brać udział tylko wierni bez objawów chorób infekcyjnych, zachować dystans co najmniej dwóch metrów między sobą lub zakryć nos i usta. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  
Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE