Reklama

Ewakuowano dzieci z przedszkola. Strażacy prowadzili akcję pozorowaną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy pokazali przedszkolakom oraz pracownikom placówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz ocenili prawidłowość przeprowadzonej ewakuacji.

Reklama

Małe dzieci są wyjątkową grupą, którą w sytuacji zagrożenia trzeba otoczyć szczególną opieką, aby nie uległy panice w czasie akcji - podkreśla mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Takie ćwiczenia - jak mówi wicekomendant - to trening przede wszystkim dla strażaków, którego celem jest jak najlepsze przygotowanie do działania w sytuacjach realnego zagrożenia. Personel przedszkola miał natomiast okazję zaprezentować swoje umiejętności w zakresie zorganizowania i przeprowadzenia ewakuacji małych podopiecznych z budynku.

Obok ewakuacji i ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych, przeprowadzono pokaz sprzętu strażackiego, odbyła się rozmowa o bezpieczeństwie pożarowym, personelowi placówki udzielono instruktażu dotyczącego właściwego  posługiwania się gaśnicami, przekazano wskazówki, co należy zrobić, aby ewakuacja była sprawna i bezpieczna - małe dzieci są wyjątkową grupą, którą w sytuacji zagrożenia trzeba otoczyć szczególną opieką, aby nie uległy panice w czasie akcji - relacjonuje Krzysztof Skrzypczak.

Akcja edukacyjna na terenie Przedszkola nr 1 w Rawiczu odbyła się w ramach kampanii społecznej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.

Akcję prowadzimy przez cały rok - nie tylko przedszkolach, ale również w szkołach czy w czasie festynów. Promujemy bezpieczne zachowania, zapoznajemy uczestników ze sprzętem i przestrzegamy przed zagrożeniami - dodaje wicekomendant.

Jak informuje Ewa Kaczmarek, nauczycielka z Przedszkola nr 1 w Rawiczu, ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne. Dzięki nim dzieci od najmłodszych lat nabywają właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, co pozwala na bezpieczną i sprawną ewakuację. Natomiast pracownicy placówki zdobywają umiejętności szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

Akcja przebiegała bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed nim na dzieci czekała miła niespodzianka - samochód ratowniczy Straży Pożarnej, który wzbudził ogromny zachwyt - relacjonuje Ewa Kaczmarek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy