Reklama

Fundacja rozda pieniądze. Mają trafić do szkół i przedszkoli

Opublikowano: ndz, 23 maj 2021 16:00
Autor:

Fundacja rozda pieniądze. Mają trafić do szkół i przedszkoli - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Placówki z powiatów rawickiego, gostyńskiego i krotoszyńskiego po raz kolejny mogą sięgnąć po dotacje w ramach programu „Moja Szkoła 1:1”. Do wzięcia jest 20 tys. zł.

- Cały czas znajdujemy się w okresie pandemii, ale to nie zmienia faktu, że nasza fundacja nadal aktywnie działa, czego przykładem jest uruchomienie kolejnej edycji programu Moja Szkoła 1:1 - podkreśla Bogna Duda-Jankowiak, przewodnicząca rady fundacji. 

Program „Moja Szkoła 1:1” jest kierowany do placówek: szkół i przedszkoli, z powiatów: rawickiego, krotoszyńskiego i gostyńskiego. - W ramach piątej edycji chcemy wesprzeć je w zakresie ich wyposażenia, realizowania pozalekcyjnych działań rozwojowych dla dzieci i młodzieży oraz wzbogacenia programu zajęć - dodaje Bogna Duda-Jankowiak.

Dotacja może wynieść maksymalnie 50% wartości przedsięwzięcia. - Warunkiem realizacji finansowania przez fundację jest zobowiązanie szkoły do znalezienia innego źródła finansowania drugiej połowy - czyli 50% kosztów projektu - tłumaczy Bogna Duda - Jankowiak.

W ubiegłym roku z dofinansowania skorzystało siedem placówek, w tym sześć z powiatu rawickiego. Przedszkole w Pakosławiu zakupiło pomoce dydaktyczne do nauki podstaw kodowania i programowania, rozwijających logiczne i kreatywne myślenie przedszkolaków. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Konarach wyposażyło stanowiska komputerowe w ramach projektu „W zabawie nauka”. Zespół Szkół w Miejskiej Górce zakupił czujniki Pasco do zadania „Chemia na miarę XXI wieku”, a Szkoła Podstawowa w Jutrosinie - pomoce dydaktyczne i sprzęt potrzebny do realizacji projektu „Wsparcie rozwoju kompetencji matematyczno-przyrodniczych”. Do Szkoły Podstawowej w Pakosławiu trafiła tablica interaktywna, a do Przedszkola w Chojnie lupy, mikroskop, plansze i rebusy.

Zgłoszenia do 10 czerwca

Kartę zgłoszenia (dostępna jest na stronie internetowej www.fmd.pl) z kosztorysem planowanego przedsięwzięcia należy złożyć osobiście w siedzibie fundacji w Grąbkowie lub też przesłać pocztą na adres: Fundacja Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda, Grąbkowo 76, 63-930 Jutrosin, bądź e-mailem na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.