Reklama

Funkcjonariusze i więźniowie pomagają w walce z koronwirusem

Opublikowano: wt, 14 kwi 2020 22:03
Autor:

Funkcjonariusze i więźniowie pomagają w walce z koronwirusem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu włączyli się w akcję pomocy służbie zdrowia w walce z wirusem. Na terenie więzienia zorganizowali produkcję maseczek ochronnych i zaangażowali w to skazanych. Akcja ruszyła w Wielkanoc.

Jak informuje kpt. Ewa Szulc - rzecznik prasowy jednostki, uruchomiono już 6 maszyn do szycia, obecnie organizowane są dwie kolejne. Szyte są zarówno maseczki jednorazowe, jak i wielokrotnego użytku.

Materiał potrzebny do produkcji przekazały rawickie parafie – p.w. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP i p.w. św. Andrzeja Boboli, a także Szpital Powiatowy w Rawiczu. Przekazanie materiału zapowiedział również Urząd Miasta i Gminy Rawicz.

- Potrzeby w zakresie środków ochrony osobistej dla służb medycznych są ogromne, a kwestia ich dostępu i dystrybucji to walka z czasem. Wyszliśmy zatem z założenia, że nie ma chwili do stracenia i trzeba działać. W Święta „spod igły” wyszło około 400 maseczek, ich produkcja trwa, obecnie jesteśmy w stanie uszyć około 200 maseczek dziennie - zaznacza kpt. Szulc.

Dodaje, że maseczki będą sukcesywnie przekazywane Szpitalowi Powiatowemu w Rawiczu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE