Reklama

#GaszynChallenge w powiecie rawickim. Wyzwanie przyjęła też nasza redakcja [WIDEO]

Opublikowano: czw, 11 cze 2020 22:25
Autor:

 #GaszynChallenge w powiecie rawickim. Wyzwanie przyjęła też nasza redakcja [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

#GaszynChallenge to pomysł Marcina Topora z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie (województwo łódzkie). W ramach akcji nominowani uczestnicy robią 10 pompek, wpłacając przy tym minimum 5 zł na rzecz Wojtusia Howisa. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą jest leczenie w Stanach Zjednoczonych. 

Akcja objęła już całą Polskę. Kwotę, potrzebną na operację i hospitalizację Wojtusia już zebrano. To blisko 10 milionów złotych. Wobec tego, teraz można wspomóc inne dzieci. W Wielkopolsce wspierane są: Sandra i Hania.

#GaszynChallenge dotarło także do powiatu rawickiego - na początek do gminy Jutrosin. Zadanie wykonali ochotnicy z OSP Jutrosin, OSP Szkaradowo, OSP Ostoje, OSP Rogożewo, OSP Śląskowo, OSP Dubin, OSP Jeziora, OSP Janowo, OSP Domaradzice, OSP Stary Sielec, OSP Grąbkowo.

W gminie Pakosław: OSP Pakosław, OSP Chojno, OSP Sowy, OSP Ostrobudki, OSP Sworowo, OSP Góreczki Wielkie.

W gminie Rawicz: OSP Sarnowa, OSP Rawicz, OSP Ugoda, OSP Łaszczyn, OSP Zielona Wieś, OSP Żołędnica, OSP Szymanowo, OSP Słupia Kapitulna, OSP Zawady

W gminie Bojanowo: OSP Bojanowo, OSP Tarchalin, OSP Trzebosz, OSP Gościejewice, OSP Zaborowice, OSP Kawcze.

W gminie Miejska Górka: OSP Sobiałkowo, OSP Miejska Górka, OSP Roszkowo, OSP Dłoń, OSP Konary, OSP Oczkowice, OSP Kołaczkowice, OSP Rzyczkowo, OSP Gostkowo.

Obecnie do #GaszynChallenge podchodzą już nie tylko strażacy ochotnicy. Zadanie wykonali funkcjonariusze Zakładu Karnego, pracownicy wraz z włodarzami gminy Bojanowo i Pakosław, UKS JuJitsu i Judo w Miejskiej Górce, klasa mundurowa z Jutrosina, KGW Fajne Babki Zawady czy LOK Pakosław.

Portal rawicz24.pl i "Życie Rawicza" zostali nominowani przez: OSP Sowy, OSP Chojno, portal Jarocinska.pl oraz - już po nagraniu przez nas filmu - burmistrza Macieja Dubiela wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego w Bojanowie.

My natomiast nominujemy: klub piłkarski Pelikan Dębno Polskie, Stowarzyszenie "zGRAni" z Bojanowa oraz harcerzy z Hufca ZHP w Rawiczu. Czas na wykonanie zadania: 48 godzin. 

Filmy tych, którzy do tej pory wykonali zadanie, można zobaczyć TUTAJ

Przypominamy, że można pomóc także mieszkance Zielonej Wsi, Alicji - TUTAJ lub Laurze - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE