Reklama

Gdzie kupimy choinkę w Rawiczu? Jaką choinkę wybrać? Ile kosztują choinki? #wspieramrawickie

Opublikowano: wt, 22 gru 2020 14:38
Autor:

Gdzie kupimy choinkę w Rawiczu? Jaką choinkę wybrać? Ile kosztują choinki? #wspieramrawickie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Rawicz. Gdzie kupimy choinkę w Rawiczu? To już ostatni dzwonek, by kupić choinkę bożonarodzeniową. Jaką choinkę wybrać? Ile kosztują choinki? 

Zgodnie z tradycją, nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia jest choinka. Im bliżej świąt, tym więcej pytań dotyczących tego, jakie drzewko powinniśmy kupić, a przede wszystkim, gdzie się po nie udać.

Rynek idący za potrzebami klienta jest obecnie bardzo obfity w różnego rodzaju sztuczne zamienniki drzewek, ale wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się żywe rośliny, które wypełniają pomieszczenie niepowtarzalnym klimatem i zapachem.

Za pośrednictwem naszej grupy #wspieramrawickie na Facebooku postanowiliśmy sprawdzić, gdzie na naszym terenie znajdziecie najładniejsze choinki i ile trzeba na nie wydać. Dostępne są świerki, jak i znacznie szlachetniejsze jodły. Kupując prawdziwą choinkę mamy też dwie możliwości.

 

Gdzie w Rawiczu kupimy choinkę? Jakie drzewko wybrać?

Możemy wybrać drzewko ścięte, w donicy lub pojemniku, które w nowym roku wzbogaci nasze ogrody albo będzie nadal rosło w donicy. W obu przypadkach należy uważnie przyjrzeć się kondycji drzewka. Soczysty zielony kolor i giętkość igliwia świadczy o tym, że drzewko jest świeże i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przetrzyma święta.

Gęstość igieł i brak przebarwień na pniu również świadczy o tym, że drzewko jest świeże. W przypadku choinek w doniczkach, warto też zwrócić uwagę na bryłę korzeniową. Jeśli po świętach drzewko zamierzamy przesadzić do ogrodu, choinka powinna być od początku hodowana w donicy. Może się zdarzyć z uszkodzonymi korzeniami nie będzie chciała przyjąć się w nowym miejscu.

 

Jaki gatunek choinki najlepszy?

Ceny drzewek w doniczkach są też różne. Najtańsze będą gatunki rodzime - świerk czy sosna. Warto wziąć pod uwagę ilość miejsca, jakie mamy w domu czy w mieszkaniu np. sosna pospolita ze względu na długie, rzadkie i dość ciemne igły lepiej będzie się prezentować w przestronnych, jasnych wnętrzach, a małe pomieszczenia może przytłoczyć.

Zapytaliśmy członków grupy #wspieramrawickie, na jakie drzewka w tym roku się zdecydowali i gdzie się w nie zaopatrzyli. Znaczna większość odpowiadających stawiała na żywe choinki, które często nabywane są na plantacjach nie tylko na terenie powiatu rawickiego, ale i w sąsiednich - trzebnickim czy górowskim.

 

Gdzie kupimy żywą choinkę w Rawiczu?

Zestawienie na podstawie informacji zebranych w grupie #wspieramrawickie:

 • Agritech-Grene, Rawicz, ul. Kamińskiego 21, ceny choinek w donicach od 40 zł
 • FHU Arka, Bojanowo, ul. 17 Stycznia 38a
 • Sklep Zootechniczno-Weterynaryjny, Jutrosin, ul. Garncarska 2
 •  Plantacja Kowaliki (gm. Rawicz)
 • Zielone Wzgórze, Szkaradowo 98, ceny choinek w donicach od 40 zł
 • Sklep „u Krysi”, Pakosław, ul. 22 Stycznia 27
 • Konary 123
 • Plantacja Kawcze 18
 • Miejska Górka, koło Biedronki
 • Plantacja świerku, Trzebosz, ceny od 30 zł
 • Plantacja Przywsie (gm. Żmigród)
 • Gospodarstwo First - Sułów Wielki (gm. Wąsosz)
 • Grądzik 18 (gm. Żmigród)

 

Ile zapłacimy za choinkę?

Ceny drzewek wachają się z zależności od wielkości i gatunku choinki. Za świerk w donicy zapłacimy od 40 zł, natomiast choinki cięte, w niektórych punktach, kupimy już za 30 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE