Reklama

Gmina chce uzyskać 1,5 mln dotacji na termomodernizację placówki w Sowach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina chce uzyskać 1,5 mln dotacji na termomodernizację placówki w Sowach - Zdjęcie główne

Szkoła w Sowach | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina chce wyremontować budynki szkoły w Sowach, będącej filią pakosławskiej podstawówki. Stara się o prawie 1,5 mln zł unijnej dotacji.

Jak przekazuje Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia gmina złożyła w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu wniosek o dofinansowanie termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej w Pakosławiu - Filia Sowy. Gmina stara się o unijne fundusze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. 

Inwestycja zakłada termomodernizację tzw. dużego budynku szkoły podstawowej w Sowach, w którym mieszczą się klasy 1-3 oraz sale przedszkola. Prace miałaby objąć także budynek sąsiedni, gdzie w latach ubiegłych funkcjonowała biblioteka szkolna, a obecnie dzieci korzystają ze stołówki i niewielkiej salki gimnastycznej. Miejsce to wykorzystywane jest także przez Gminny Klub Seniora w Pakosławiu. 

Przewidziano między innymi kompleksową modernizację systemu grzewczego, ocieplenie stropodachów, wymianę drzwi, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, wymianę opraw oświetleniowych (w obu budynkach łącznie 51 sztuk), zakup i wykonanie instalacji fotowoltaicznej, montaż instalacji elektrycznej oraz wykonanie niezbędnych prac remontowych.

Wójt wyjaśnia, że łączna wartość projektu szacowana jest na ponad 1 mln 768 tys. zł.

Gmina stara się o przyznanie dofinansowania w wysokości blisko 85% kosztów kwalifikowanych zadania, co stanowi 1.433.133 zł - precyzuje Piotr Skrzypek.

Pozostałą część kwoty samorząd ma wyłożyć z własnego budżetu. Remont placówki planowany jest od kwietnia do sierpnia 2023 roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy