Reklama

Gmina Pakosław dzieli pieniądze dla stowarzyszeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina Pakosław dzieli pieniądze dla stowarzyszeń - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko do 27 lutego 2023 roku stowarzyszenia działające w gminie Pakosław mają czas, aby zgłosić propozycje swoich działań, które gmina mogłaby dofinansować. W tym roku samorząd zwiększył kwotę przeznaczoną na ten cel.

W 2022 roku pakosławski samorząd na współpracę z organizacjami pozarządowymi zarezerwował 77.000 zł. Pieniądze przeznaczono głównie na wsparcie działalności klubów sportowych, ale nie tylko. Zostały również wydane, m.in. na organizację Wielkiego Dnia Pszczół organizowanego przez Fundację MAPA czy też obchody 20-lecia stowarzyszenia „Wsparcie dla każdego”.

Nowy rok, większy budżet  

Jak poinformował Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia, na rok 2023 w programie współpracy Gminy Pakosław z organizacjami pozarządowymi przeznaczono kwotę 90.000,00 zł. Konkurs ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego na 2023 rok został ogłoszony 2 lutego i trwa do 27 lutego. Wszystkie szczegóły są dostępne w BIP Gminy Pakosław.

Nie tylko na sport

W ogłoszeniu wyróżnionych zostało kilka kategorii działań, które gmina chciałaby dofinansować. Są to: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej - 56.220 zł, działania na rzecz osób niepełnosprawnych - 3.800 zł, działania z zakresu turystyki i krajoznawstwa - 10.000 zł, działalność na rzecz upowszechniania wiedzy i umiejętności, na rzecz obronności państwa, a także podtrzymywanie tradycji narodowych - 2.100 zł, działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym -1.600 zł, działalność na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego - 2.850 zł, działalność na rzecz ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego - 3.430 zł oraz działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami - 10.000 zł.

Gmina docenia na ile może

Piotr Skrzypek przyznaje, że pieniądze dla stowarzyszeń nie są wielkie, jednak samorząd każdego roku stara się rewaloryzować ogólną kwotę przeznaczaną na ten cel i dzięki temu na 2023 zaplanowano o 13.000 zł więcej niż w ubiegłym roku.

- Współpracę z poszczególnymi organizacjami oceniam bardzo dobrze. W wielu inicjatywach i wydarzeniach, które proponują, w miarę możliwości czasowych, biorę udział. Dostrzegam duże zaangażowanie społeczników poświęcających wiele czasu, wkładających serce i pracę, ażeby przedstawić naszym mieszkańcom urozmaiconą ofertę kulturalno-sportowo-rekreacyjną. Rzecz jasna, nie są to jedyne formy aktywności w jakich w naszej gminie można uczestniczyć. Swoje projekty realizuje biblioteka, ośrodek kultury i rekreacji, szkoły, a także poszczególne sołectwa i jednostki OSP. Jesteśmy niewielką społecznością samorządową, jednak można śmiało uznać, że przedsięwzięć i różnych działań nie brakuje - podsumował wójt.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy