Reklama

Gmina ogłosiła ponowny przetarg na modernizację Zespołu Szkół w Jutrosinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Gmina ogłosiła ponowny przetarg  na modernizację Zespołu Szkół w Jutrosinie - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak poinformował burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, firma, która zgłosiła w przetargu na modernizację Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie najkorzystniejszą ofertę, zrezygnowała z wykonania inwestycji. Gmina postanowiła poprzednie postępowanie unieważnić i poszukać nowego wykonawcy, przy okazji zmniejszając zakres prac.

Reklama

W lutym 2023 roku gmina Jutrosin ogłosiła przetarg na modernizację kilku obiektów szkolnych. Został on podzielony na trzy części. Pierwsza składowa przewidywała remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Jutrosinie, który mieści się przy ul. Wrocławskiej, remont wieży dawnego kościoła ewangelickiego w Jutrosinie, który przez wiele lat służył podstawówce jako sala gimnastyczna, a także dostawę 13 sztuk komputerów stacjonarnych dla jutrosińskiej podstawówki. Druga część objęła termomodernizację dachu Szkoły Podstawowej w Dubinie oraz remont budynku Szkoły Podstawowej w Szkaradowie. Ostatnia, trzecia część, objęła termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie.

Pieniądze z Polskiego Ładu

Na inwestycję gmina Jutrosin pozyskała pieniądze z rządowego programu Polski Ład w wysokości 3 mln 60 tys. zł. Koszty remontu szkół wyceniono w sumie na 3 mln 660 tys. zł. Brakująca suma pochodzić ma z budżetu samorządu. 

Byli chętni na inwestycje w szkołach gminy Jutrosin

Po otwarciu ofert okazało się, że na wszystkie części przetargu są chętni wykonawcy. Na pierwszą z nich urząd chciał przeznaczyć 900 tys. zł, podczas gdy oferty wahają się między 1 mln 230 tys. zł a 1 mln 491 tys. zł. Druga część została zaplanowana na taką samą kwotę, jak pierwsza. W tym przypadku złożono o wiele więcej ofert i tym samym rozbieżność cenowa była znacznie większa, bo od 836 tys. zł do niemal 2 mln zł. Trzecia, najdroższa część, została wyceniona na 1 mln 860 tys. zł, a wykonawcy złożyli oferty opiewające na kwoty od 1 mln 850 tys. zł do ponad 3 mln zł. 

Nowy przetarg na przebudowę Zespołu Szkół w Jutrosinie

Jak przekazał burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, wykonawca, którego oferta była najbardziej zbliżona do możliwości finansowych gminy, zrezygnował z wykonania inwestycji. Niestety, kolejna oferta była droższa o niemal 0,5 mln zł. W związku z tym zdecydowano o unieważnieniu trzeciej części przetargu i ogłoszeniu jej na nowo, przy okazji nieco zawężając zakres prac.

- Zrezygnowaliśmy z utwardzenia podwórka w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Mamy nadzieję, że oferty w nowym postępowaniu przetargowym zbliżą się do naszych możliwości finansowych - przekazał Romuald Krzyżosiak.

Na oferty samorząd Jutrosina czeka do końca marca

Oferty w nowym postępowaniu na modernizację Zespołu Szkół w Jutrosinie można składać do 30 marca 2023r. Prace obejmują m.in.: wymianę stolarki, docieplenie elewacji i ścian fundamentowych, remont schodów czy przebudowę kotłowni z paliwa stałego na kotłownię gazową.

Ponad 12 mln dla gminy Jutrosin z Polskiego Ładu

Poza funduszami na modernizację infrastruktury edukacyjnej, samorząd Jutrosina otrzymał z Polskiego Ładu pieniądze na przebudowę 5,51 km dróg - 3.990.000 zł oraz rewitalizację rynku w Jutrosinie - 5.490.000 zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy