Reklama

Gmina Pakosław chce sprzedać 13 działek

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Pakosław po raz kolejny wystawia na sprzedaż działki. Tym razem w dwóch miejscach - w Pakosławiu na tzw. osiedlu po lasem oraz w Sowach w pobliżu zalewu.

Pod młotek gmina wystawiła 13 działek o różniej wielkości w dwóch lokalizacjach. Jak wyjaśnił Piotr Skrzypek, wójt Pakosławia grunty, które teraz gmina wystawia na sprzedaż, od dłuższego czasu są do niej przeznaczone. W poprzednim przetargu nie wszystkie działki na os. pod lasem znalazły właścicieli, dlatego teraz ponownie zostały wystawione na sprzedaż.

Pod lasem w Pakosławiu 

Siedem działek, które znajdują się w Pakosławiu przy ul. Podgórze ponownie szuka właściciela. Ich wielkości to nieco ponad 0,08 ha do około 0,1 ha. Jak podaje urząd w Pakosławiu, znajdują się one w spokojnej okolicy, w sąsiedztwie nowo powstającej zabudowy mieszkaniowej, pól i lasu. Istnieje możliwość podłączenia ich do sieci elektroenergetycznej. Mają dostęp do gruntowej drogi gminnej oraz regularny kształt. Według dokumentów na działkach mogą powstać obiekty przemysłowe, składowe i usługowe. Minimalne ceny działek mieszczą się w przedziale od 57.200 zł do 70.700 zł. Przetargi odbędą się według ustalonego harmonogramu 18 listopada, od godziny 9.00.

A może nad zalewem?

Można też rozważyć zakup ziemi w Sowach. Jak tłumaczy wójt, działki są położone za górką sąsiadującą z zalewem. Ponadto, w sąsiedztwie znajduje się rzeka Orla, lasy i pola. Teren jest uzbrojony w sieć energetyczną. Sama okolica jest spokojna. Pod młotek przeznaczono 6 dziełek o wielkości od niemal 0,09 ha do nieco ponad 0,1 ha. Gmina ustaliła ceny minimalne na poziomie od 41.400 zł do 50.500 zł. Przetargi odbędą się 28 października, od godziny 8.00.

Formalności

Do cen zaproponowanych przez samorząd należy doliczyć podatek VAT, w wysokości zgodnej z obowiązującymi w tym dniu stawkami. Ostateczne ceny sprzedaży każdej z działek zostaną ustalone w drodze przetargu. Kupując działki od gminy należy pamiętać, że koszty związane nabyciem nieruchomości ponosi nabywca. 

Przetargi odbędą się w Urzędzie Gminy Pakosław, przy ul. Kolejowej 2, w pokoju nr 13 (salka narad). Odbywać się będą co 30 minut, osobno dla każdej działki. Chętni do wzięcia udziału w przetargu odpowiednio, do 15 listopada lub do 25 października, muszą wnieść wadium poprzez wpłatę na konto gminy kwoty wyszczególnionej w zarządzeniu o wystawieniu nieruchomości na sprzedaż. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy