Reklama

Gmina Pakosław wesprze program In vitro

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Gmina Pakosław wesprze program In vitro - Zdjęcie główne

in vitro | foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni gminy Pakosław podjęli decyzję o przystąpieniu do programu IN VITRO - realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Reklama

Wójt Pakosławia, Piotr Skrzypek informuje, że Urząd Marszałkowski wystąpił do poszczególnych gmin z prośbą o wsparcie tego programu. 

Metoda in vitro z przyczyn światopoglądowych i wyznaniowych może u niektórych budzić wątpliwości, jednak w takich przypadkach każdy musi decydować indywidualnie w zgodzie z własnym sumieniem. Poprosiłem Radę Gminy o zaopiniowanie kwestii wydatkowania środków na ten cel, ponieważ i tak finalnie będzie trzeba podjąć odpowiednią uchwałę. Wszyscy radni wyrazili pozytywną opinię o przystąpieniu gmin Pakosław do programu.  - wyjaśnia wójt i dodaje, że w związku z tym zabezpieczone zostanie w przyszłorocznym budżecie 5.000 zł.

Jest to dofinansowanie na leczenie jednej pary. Jeśli będzie większe zainteresowanie, to wtedy rozważymy zwiększenie budżetu -tłumaczy Skrzypek. - Pierwszy raz przystępujemy do takiej inicjatywy - dopowiada.

W ramach realizowanego w 2021 roku programu leczenia niepłodności metodą in vitro z dofinansowania do pojedyńczej procedury zapłodnienia pozaustrojowego w kwocie do 5000 zł mogło skorzystać 400 par z województwa wielkopolskiego.

W związku z ogromnym zainteresowaniem oraz ograniczoną liczbą procedur, na obecną chwilę nie ma już możliwości zgłaszania się do programu w tym roku - informuje Izabela Sadyś, zastepca dyr. Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wilekopolskiego.

W programie finansowanych jest też 10 procedur mrożenia komórek jajowych dla kobiet przed leczeniem gonadotoksycznym. Planowana jest kontynuacja Programu w kolejnych latach – 2022 oraz 2023, z uwagi nad trwającymi pracami nad uchwaleniem budżetu Województwa Wielkopolskiego, więcej informacji na ten temat można będzie uzyskać w kolejnych miesiącach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy