Reklama

Gmina pozyskała pieniądze na polder zalewowy

Opublikowano: ndz, 19 lip 2020 21:15
Autor:

Gmina pozyskała pieniądze na polder zalewowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Rawicz ma otrzymać milion złotych dotacji na budowę polderu zalewowego, który ma gromadzić wodę po intensywnych opadach. Dzięki temu pola w okolicy linii kolejowej Poznań - Wrocław nie będą zalewane.

Przymiarki do budowy polderu zalewowego w rejonie ulicy Półwiejskiej – do którego spłynie nadmiar wody opadowej - trwają niemal od dekady. Procedura administracyjna związana z przygotowaniem inwestycji rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. Wówczas zlecono opracowanie podziałów nieruchomości na których polder miał powstać. Podziały geodezyjne - w części - zatwierdzono kilka miesięcy później. Te prace na jakiś czas utknęły ze względu na modernizację linii kolejowej Poznań - Wrocław. Potem je wznowiono. Udało się nabyć tereny i poczyniono starania o środki na ten cel.

[CZYTAJ] W Rawiczu powstanie polder zalewowy


Budowa polderu zostanie wsparta kwotą miliona złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Jest to konsekwentne działanie zmierzające do zabezpieczenia obszaru miasta przed zalewaniem i kolejna inwestycja gminy w tym zakresie - nie kryje zadowolenia Grzegorz Kubik.

- Zbiornik będzie miał kształt trójkątnego klina i umożliwi ograniczenie okresowego zalewania gruntów znajdujących się w sąsiedztwie pobliskiego rowu - tłumaczy włodarz.

Szacowana wartość budowy terenu zalewowego to około 1,4 mln zł.

Szczegóły w najbliższym wydaniu "Życia Rawicza"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE