Reklama

Gminy podpisują umowy ze spółkami węglowymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Gminy podpisują umowy ze spółkami węglowymi - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy podpisują umowy ze spółkami, od których będą odbierać węgiel. Kiedy rozpocznie się sprzedaż - tego wciąż dokładnie nie wiadomo.

 
Rawickie gminy będą sprzedawać mieszkańcom węgiel po preferencyjnej cenie - nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę (bez dowozu). Do zakupu uprawnione są osoby fizyczne, które spełniają warunki upoważniające do otrzymania dodatku węglowego. Węgiel kamienny (groszek, orzech, miał) można będzie nabyć w ilości do 1,5 tony do 31 grudnia 2022 r. oraz do 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.
 
Zainteresowani mogli składać wnioski do poszczególnych urzędów. Obecnie gminy podpisują umowy ze spółkami, które dostarczą węgiel. Jego dystrybucja wśród mieszkańców będzie odbywać się za pośrednictwem lokalnych firm, które zajmują sie sprzedażą opału. Kiedy będzie można sfinalizować transakcje - wciąż nie wiadomo.

Rawicz

Do Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz wpłynęło 1.030 wniosków. Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza, węgiel będzie dostarczony przez PGE Paliwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie. Odbiór będzie dokonywany w punkcie Trade Carbo Cieśle (koło Oleśnicy).
 
- Umowa dopiero została podpisana przez Gminę Rawicz i przesłana do spółki. Obecnie czekamy na jej zwrot wraz z informacjami o harmonogramie odbioru węgla - zaznacza CIB.

Miejska Górka

W gminie Miejska Górka uprawnionych do złożenia wniosku było 2 tysiące osób, ale chęć zakupu węgla od samorządu zadeklarowalo 760 - tyle złożono wniosków. Samorząd wkrótce podpisze umowę ze spółką Węglokoks z Katowic.
 
- Ta spółka dysponuje węglem z Kazachstanu, Afryki, Kolumbii i Australii. Liczymy na to, że jeszcze przed świętami sprzedaż się rozpocznie - mówi burmistrz Karol Skrzypczak.

Bojanowo

Pod koniec listopada gmina zawarła umowę ze spółką PGE Paliwa z Krakowa.
 
- Wiemy już, że po orzech i ekogroszek pojedziemy do Opola, a po miał do Oleśnicy. Nasze zamówienie obejmuje 900 ton opału. Wnioski wpłynęły od 600 osób - przekazuje burmistrz Maciej Dubiel.
 

Pakosław

Pakosławski samorząd podpisał umowę z tą samą spółką, co Miejska Górka - czyli Węglokoks z Katowic. Zapotrzebowanie złożono na 341 ton, które ostatecznie ma być rozdzielone pomiędzy 278 wnioskodawców. Sprzedażą opału w imieniu samorządu zajmie się Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska.

Jutrosin

Samorząd już przygotowuje się do rozdysponowania pierwszej dostawy opału, która dotarała w minionym tygodniu. Jutrosin  - podobnie jak Rawicz - umowę podpisał ze spółką PGE Paliwa z Krakowa. 

- Mamy 700 wniosków, a węgiel będzie sprzedawany według kolejności ich zgłoszenia. Jego dystrybucją zajmie się pięć lokalnych firm - informuje Mateusz Figas z jutrosińskiego magistratu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE