Autor: | Zdjęcie: Gmina Miejska Górka

Gratulacje od burmistrza i przewodniczącego rady dla Aleksandry Jankowiak z Miejskiej Górki - Zdjęcie główne

foto Gmina Miejska Górka

WiadomościNa czerwcowej sesji rady miejskiej w Miejskiej Górce gościła Aleksandra Janowiak. Za sportowe sukcesy otrzymała gratulacje od władz gminy.

Podczas posiedzenia, które odbyło się 20 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej ośrodka kultury, burmistrz Miejskiej Górki, Karol Skrzypczak wraz z przewodniczącym rady miejskiej, Zdzisławem Golińskim uhonorowali osiągnięcia sportowe miejskogóreczanki, Aleksandry Jankowiak. Utalentowana mieszkanka gminy została doceniona przez samorządowców za zdobycie trzeciego Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Boksie.

Aleksandra jest pięściarką rawickiego klubu Sporty Walki. W maju wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy, w czerwcu zdobyła trzecie Mistrzostwo Polski Juniorek i Juniorów w Boksie. Zajęła 5. miejsce Mistrzostw Świata, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek oraz złoto Pucharu Polski U 17.

- Te osiągnięcia sprawiają, że Ola zasługuje na nasze uznanie i podziękowanie, bo godnie reprezentuje szkołę i naszą gminę - zaznaczał Zdzisław Goliński.

Zawodniczka, która jest uczennicą miejskogóreckiego Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka, oprócz listu gratulacyjnego, otrzymała bukiet kwiatów i bon upominkowy o wartości 1,5 tys. zł.