Reklama

Groźba ataku chemicznego na szkołę w Jutrosinie

Opublikowano: wt, 9 cze 2020 12:30
Autor:

Groźba ataku chemicznego na szkołę w Jutrosinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejny rok, kolejne matury, i znów uaktywniają się "dowcipnisie", którzy rozsyłają na skrzynki mailowe informacje o rzekomych zagrożeniach.

W tym roku anonimowi nadawcy ostrzegają już nie tylko o bombach, ale także o spodziewanych atakach na placówki, gdzie trwają matury.

Taki mail wpłynął dziś przed rozpoczęciem egzaminu do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. W jego treści była zawarta informacja o mającym nastąpić ataku chemicznym. Dyrektor szkoły powiadomił policję. Patrol, który udał się na miejsce, nie stwierdził żadnego zagrożenia.

- Nie było potrzeby przeprowadzać ewakuacji. Informacja o rzekomym ataku chemicznym została uznana za mało wiarygodną - mówi Beata Jarczewska, oficer prasowy rawickiej komendy policji. Egzamin z matematyki nie został zakłócony.

[AKTUALIZACJA godz. 11.00]
Kolejny mail z ostrzeżeniem wpłynął na skrzynkę Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Rawiczu. Tym razem nadawca ostrzegał przed strzelaniną, którą zaplanowali nieznani terroryści. Komenda policji została o nim powiadomiona około godz. 11.00. Również w tym przypadku policja nie doszukała sie rzeczywistego zagrożenia. Egzamin nie został przerwaany.
 Maile z ostrzeżeniami i zagrożeniu terrorystycznym, podłożonych bombach, atakach chemicznych, czy atakach nozowników trafiają dzis do wielu szkół w całej Polsce. Policja już od dawna ostrzegała dyrekcje szkół o możliwości takich wybryków. Słuzby rozsyłały nawet do szkół instrukcje postępowania w takich przypadkach.

W ubiegłym roku również podczas matur szkoła w Jutrosinie otrzymała mail z fałszywą informacją o bombie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE