Reklama

Ilu mamy milionerów na terenie powiatu?

Opublikowano:
Autor:

Ilu mamy milionerów na terenie powiatu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

O informację poprosiliśmy Urząd Skarbowy w Rawiczu.

Z danych przekazanych „Życiu” wynika, że w ubiegłym roku 18 przedsiębiorców zarobiło ponad milion złotych. Dla porównania, sześć lat temu było ich szesnastu. Rekordzista, tak jak przed rokiem, wykazał dochód w wysokości około 5 mln zł. - Wpływy w tym roku są lepsze, niż w ubiegłym, przede wszystkim w podatku dochodowym i VAT - zaznacza Maciej Hodura, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Rawiczu.


Nadal najpopularniejszą ulgą z której korzystają mieszkańcy powiatu rawickiego jest ulga prorodzinna. W związku z odliczeniem na dziecko, rawiczanie nie wpłacili do Budżetu Państwa ponad 9 mln złotych. Tylko 768 podatników skorzystało z ulgi na internet. W ubiegłym roku było to ponad 5 tys. osób. - Wynika to ze zmiany przepisów - podkreśla Maciej Hodura. Z ulgi mogli skorzystać tylko ci podatnicy, którzy nie odliczyli jej kolejno w latach 2011 i 2012.


Ogółem, do rawickiej jednostki wpłynęło w tym roku 27 tys. 287 zeznań. Fiskus szacuje, że deklaracji podatkowych do tej pory ciągle jeszcze nie złożyło ponad 130 osób. (kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE