Reklama

Przewozili tuczniki do ubojni. Zatrzymały ich "krokodyle"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WITD w Poznaniu

Przewozili tuczniki do ubojni. Zatrzymały ich "krokodyle" - Zdjęcie główne

foto WITD w Poznaniu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inspektorzy ITD z Leszna, wraz z Inspekcją Weterynaryjną z Rawicza, przeprowadzili kontrole przeciwdziałające rozprzestrzenianiu się ASF. Wspólna akcja odbyła się 3 i 4 października.

Zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się w Polsce afrykańskiego pomoru świń (ASF) nakłada na Inspekcję Transportu Drogowego nadzór nad prawidłowym przewozem zwierząt.  W ostatnich dniach inspektorzy skontrolowali kilka pojazdów służących do przewozu trzody chlewnej.

W trosce o nierozprzestrzenianie ASF leszczyński oddział inspekcji, we współpracy z Inspekcją Weterynaryjną z Rawicza, przeprowadzili 3 i 4 października wspólne działania w zakładach mięsnych. Dotyczyły one kontroli prawidłowego przewozu zwierząt gospodarskich do ubojni na terenie powiatu rawickiego - czytamy w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.

Do kontroli został, m.in. zatrzymany pojazd członowy lokalnego przewoźnika, który transportował 159 sztuk tuczników.

Jak się okazało ciągnik siodłowy nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Przedsiębiorca spóźnił się z wykonaniem badania technicznego o ponad miesiąc. Inspektorzy z Leszna zatrzymali dowód rejestracyjny i nakazali wykonanie badania na stacji diagnostycznej. Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne, które może się zakończyć nałożeniem kary pieniężnej w wysokości 2.000 zł oraz 200 zł na osobę zarządzającą transportem w firmie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE