Reklama

Istniało zagrożenie dla życia 56-latka. Pomogli policjanci i lekarze

Opublikowano:
Autor:

Istniało zagrożenie dla życia 56-latka. Pomogli policjanci i lekarze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gdy człowiek połknie pszczołę lub osę, liczy się natychmiastowa reakcja. Do takiej sytuacji doszło wczoraj. Dzięki sprawnej interwencji policjantów i lekarzy, uratowano 56-latka z Miejskiej Górki, który miał problemy z oddychaniem.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pełnią służbę na terenie całej Wielkopolski. Wczoraj wspierali policjantów z Rawicza. Kontrolowali bezpieczeństwo na terenie tego powiatu oznakowanym BMW. Po godz. 14.00 sprawdzali prędkość pojazdów poruszających po Miejskiej Górce. 

- Nagle przy patrolu zatrzymał się samochód, z którego wybiegł mężczyzna, krzycząc i prosząc o pomoc. Z jego przekazu wynikało, że jego tata wypił kompot, w którym znajdowała się pszczoła lub osa. 56-letni mężczyzna siedzący w samochodzie miał problemy z oddychaniem. Jego stan był na tyle poważny, że mł. asp. Daniel Szustakowski oraz asp. sztab. Ireneusz Turek nie zastanawiali się długo. Od razu przesadzili go do policyjnego BMW i na sygnałach zawieźli do oddalonego o 12 km szpitala w Rawiczu - relacjonuje Dominika Pupkowska-Bral z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Jeden z policjantów skupił się na bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala, drugi - cały czas rozmawiał z dyżurnym rawickiej komendy, który był w kontakcie z lekarzami. - Placówka medyczna była gotowa na przyjęcie pacjenta, po przyjeździe 56-latkiem od razu zajęli się fachowcy. Po ok. 20 minutach pod szpital dojechał syn. Mimo zdenerwowania, nie krył wdzięczności dla policjantów - dodaje Dominika Pupkowska-Bral.

Funkcjonariusze wrócili do swoich obowiązków. Wieczorem lekarz z rawickiego szpitala skontaktował sie z policją. Przekazał, że gdyby nie błyskawiczna interwencja i szybki przyjazd do placówki, życia pacjenta nie udałoby się uratować.

[AKTUALIZACJA, godz. 13.30]
Życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo. - Z wywiadu z pacjentem i jego rodziną wynika, że owadem, który pacjent połknął, była prawdopodobnie pszczoła. Po udzieleniu pomocy medycznej pacjent nie wymagał hospitalizacji - informuje rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Rawiczu Zuzanna Sokołowska. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE