Reklama

Jest decyzja ministra w sprawie linii kolejowej Góra - Bojanowo

Opublikowano: śr, 25 lis 2020 13:02
Autor:

Jest decyzja ministra w sprawie linii kolejowej Góra - Bojanowo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejny krok ku przywróceniu połączeń kolejowych na linii Góra - Bojanowo został wykonany. Poinformował o tym polityk z Dolnego Śląska.

Minister infrastruktury zgodził się na przejęcie przez Dolny Śląsk terenów niezbędnych do rewitalizacji dwóch tras kolejowych, w tym jednej, przebiegającej przez powiat rawicki. Chodzi o linię nr 372 Góra - Bojanowo. - W grudniu planujemy podpisanie aktów notarialnych, a potem Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zabiera się za audyty techniczne - napisał w mediach społeczościowych Tymoteusz Myrda, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

Przejęcie linii kolejowej nie wystarczy, by na trasę mogły wrócić pociągi. Niezbędna jest budowa wiaduktu kolejowego nad drogą ekspresową S5 w okolicy Bojanowa. Dolnośląski polityk wystosował w tej sprawie apel do zarządcy "eski". - Przy tej okazji ponownie wzywam wielkopolski oddział Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] do wywiązania się z jej zobowiązań w sprawie budowy wiaduktu nad trasą S5 - czytamy w oświadczeniu

Czytaj także: Jedna z najgorszych dróg w powiecie. Potrzebny remont

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE