Reklama

Jest szansa na remont ulicy gen. Grota-Roweckiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni złożyli wniosek dotyczący przebudowy ul. gen. Grota-Roweckiego w Rawiczu. Jest to droga prowadząca do szpitala powiatowego, której nawierzchnia należy do jednej z najgorszych w mieście.

Reklama

Wczoraj radni rady miejskiej złożyli wniosek do Zarządu Powiatu Rawickiego w sprawie przebudowy ulicy Grota Roweckiego. Zawnioskowali w nim o realizację inwestycji przez Powiat i gminę. Pod wnioskiem podpisali się wszyscy radni z Silnego Regionu oraz z innych ugrupowań, m.in. Jan Puślecki z Platformy Obywatelskiej. Zaznacza on bowiem, że droga nie ma barw politycznych i najważniejsze jest, by szybko została zmodernizowana. 

- Grota-Roweckiego wymaga przebudowy, tu nie mam wątpliwości. Z mojej strony jest przychylność, by we współpracy z powiatem te drogę przebudować. Być może znajdziemy środki na ten cel z rozliczenia roku 2021 roku. Poszukamy też wsparcia w zewnętrznych dotacjach. Jeśli odpowiedz powiatu będzie pozytywna, postaramy się tę inwestycję zrealizować - zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik.

Obecny na środowej sesji rawickiej rady miejskiej starosta Adam Sperzyński zaznaczał, że obecna kondycja finansowa powiatu jest dobra, a jego zadłużenie niskie, radni wiec mają nadzieję, że wsparcie tego szczebla samorządu nie powinno być problemem. 

Nie pierwszy wniosek?

Wcześniej wnioski w sprawie naprawy tej drogi składał Klub Radnych SamorządniPRA. Radni mają nadzieję, że skoro tym razem podobne pismo poparł burmistrz - w końcu dojdzie do realizacji przedsięwzięcia.

"Burmistrz i jego radni będąc w ogniu krytyki Mieszkańców zaproponowali remont tej drogi we współpracy z Powiatem w stosunku 50/50. Nie znamy stanowiska Zarządu Powiatu w tej kwestii, ale naszym zdaniem najważniejsze miejsce w powiecie jakim jest szpital powiatowy musi mieć dojazd na miarę XXI wieku. Uważamy, że należy szukać również środków zewnętrznych na sfinansowanie zadania. Trzymamy kciuki" - komentuje radny Mariusz Suchanecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy