Reklama

Bezpośredni pociąg do Pragi zatrzyma się w Rawiczu. Jest zgoda Urzędu Transportu Kolejowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z Rawicza bezpośrednim pociągiem nie można dojechać do Warszawy, ale możliwe, że od grudnia dotrzemy koleją do Pragi. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego przyznał czeskiemu przewoźnikowi RegioJet ograniczony dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych na trasie międzynarodowej w relacji Praha Hlavní Nádraží – Gdynia Główna – Praha Hlavní Nádraží.

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał osiem nowych decyzji w sprawie otwartego dostępu: jedną dla Kolei Małopolskich, pięć dla przewoźnika RegioJet oraz dwie dla przewoźników Leo Express s.r.o. i Leo Express Global a.s. Decyzje umożliwiają uruchomienie pociągów na trasach: Kraków - Częstochowa, Przemyśl - Medyka, Praga - Gdańsk, Praga - Kraków oraz Kraków - Warszawa. Przepisy obowiązujące w Unii Europejskiej wymagają do uruchomienia kolejowych połączeń komercyjnych decyzji o przyznaniu otwartego dostępu.

RegioJet zatrzyma się w Rawiczu

O tym, że czeski przewoźnik ma ambitne plany pisaliśmy już w 2021 roku. Wówczas RegioJet wystąpiło do UTK o możliwość uruchomienia pociągu na trasie Praga - Gdynia - Praga od grudnia 2022 do grudnia 2027. W ostatnich dniach lipca 2022 roku poznaliśmy decyzję kolejowego urzędu. 

Prezes UTK zdecydował się przyznać RegioJet ograniczony dostęp dla pasażerskich przewozów kolejowych, w zakresie odcinka przebiegającego przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na trasie międzynarodowej w relacji Praha hl.n. - Gdynia Główna - Praha hl.n., na okres od 11 grudnia 2022 r. do 11 grudnia 2027 r..

Na trasie Praha hl.n. - Gdynia Główna - Praha hl.n. RegioJet może uruchomić codziennie 1 parę pociągów. Po polskiej stronie granicy pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach: Międzylesie, Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko Miasto, Bardo Śląskie, Wrocław Główny, Rawicz, Leszno, Kościan, Poznań Główny, Gniezno, Inowrocław, Bydgoszcz Główna, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Sopot i Gdynia Główna. Jak czytamy w komunikacie Urzędu Transportu Kolejowego, połączenie ma uzupełnić ofertę krajowych przewoźników kolejowych oraz zrealizuje dodatkowe potrzeby pasażerów zainteresowanych podróżami wakacyjnymi z Pragi do Gdyni.

Pociąg z Rawicza do Pragi

Znany jest także możliwy rozkład jazdy pociągu. O godz. 13.07 przyjedzie skład z Gdyni Głównej. Minutę później ma odjeżdżać ze stacji Rawicz do Pragi. W czeskiej stolicy ma się zameldować o godz. 18.10. Pociąg z Pragi ma odjeżdżać o godz. 10.55. Do Rawicza przyjedzie o godz. 15.57.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE