Reklama

To, że jesteśmy w d****, to jasne. Politycy KORWiN o rządach PiS

Opublikowano:
Autor:

To, że jesteśmy w d****, to jasne. Politycy KORWiN o rządach PiS - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać". Tym cytatem ze Stefana Kisielewskiego rozpoczął konferencję prasową w Rawiczu Andrzej Kuświk, prezes okręgu kalisko-leszczyńskiego partii KORWiN.

Przedstawiciele okręgu leszczyńskiego partii KORWiN gościli w ubiegłym tygodniu w Rawiczu. Na spotkaniu z przedstawicielem naszej redakcji mówili przede wszystkim o gospodarce - inflacji oraz nieskuteczności świadczeń socjalnych.

Prezes okręgu kalisko-leszczyńskiego, Andrzej Kuświk mówił między innymi o dodatkowych emeryturach.

- Jeśli ktoś dostaje 2 tys. zł emerytury, odprowadza od niej kolejny podatek, który zresztą już dawniej zapłacił. Rocznie to 4.400 zł. Gdyby tego nie musiał płacić, miałby 13., 14. a nawet 15. emeryturę - wyliczał Andrzej Kuświk.

Mówił też o nadmiernym tworzeniu przez państwo aktów prawnych, regulacji i przepisów. 

- W ciągu tylko trzech kwartałów tego roku instytucje państwowe wyprodukowały 6 tysięcy rozmaitych aktów prawnych. Łącznie 21 tysięcy stron. Nie ma nikogo, kto byłby w stanie się z tym zapoznać i wdrożyć w życie - wyliczał Kuświk

Zachęcał też do wstępowania w szeregi partii i jej wspierania.

Skarbnik okręgu, Adam Gbiorczyk tłumaczył, czym jest inflacja i że obarczanie Rosji winą za kryzys w Polsce jest nadużyciem obecnej władzy.

- Jeżeli utrzymuje się szeroki socjal, między innymi 13. i 14. emeryturę czy pięćset plus, to nawet podnoszenie stóp procentowych nic nie da - uważa Adam Gbiorczyk.

Polityk tłumaczył też, jak walczyć z inflacją.

- Trzeba dosłownie sprawić, aby społeczeństwo miało mniej pieniędzy, aby towary zaczęły tanieć, gdy ludzi nie będzie stać na ich kupno - wyliczał.

Z kolei szef rawickiego oddziału KORWiN, Marcin Trawka wskazywał na pomniejszanie roli samorządów w państwie rządzonym przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Rząd uniemożliwia działanie samorządów, między innymi uzależniając je od pieniędzy z budżetu centralnego - mówił Marcin Trawka.

Stwierdził też że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi politykę dewastacji gospodarczej.

- Szaleją ceny, szaleje inflacja. Jedyne, co aktualnie spada, to wartość złotego - dodał.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy