Reklama

Jeździsz pociągiem na stację Poznań Główny? Na początku września zmiana oznaczenia peronów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela (archiwum)

Jeździsz pociągiem na stację Poznań Główny? Na początku września zmiana oznaczenia peronów - Zdjęcie główne

Stacja Poznań Główny | foto D. Bela (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Istotna informacja dla tych podróżnych, którzy korzystają ze stacji Poznań Główny. 4 września zmieni się numeracja peronów. Jest ona związana z budową dodatkowego peronu i rozbudową przejścia podziemnego na stacji w stolicy Wielkopolski.

W niedzielę, 4 września, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. Dodatkowo, od tego dnia na stacji Poznań Główny zacznie obowiązywać nowa numeracja peronów.

Perony będą ponumerowane od 1 do 11, bez oznaczeń literowych, rosnąco od wschodniej do zachodniej strony stacji (od centrum Poznania w kierunku Dworca Zachodniego i Międzynarodowych Targów Poznańskich) zgodnie z główną drogą dojścia na perony - przejściem podziemnym. Dodatkowy peron, który powstaje między obecnym peronem nr 3 a budynkiem galerii handlowej, będzie oznaczony numerem 1, a kolejne platformy - następującymi po sobie numerami według schematu organizacji peronów na stacji Poznań Główny - informuje Radosław Śledziński, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału PKP PLK. 

Poznań Główny. Nowa numeracja peronów

Peron nr 1 - nowo wybudowany peron (od strony centrum Poznania)

Peron nr 2 - obecny peron nr 3

Peron nr 3 - obecny peron nr 2

Peron nr 4 - obecny peron nr 2a

Peron nr 5 - obecny peron nr 1

Peron nr 6 - obecny peron nr 1a

Peron nr 7 - obecny peron nr 4a

Peron nr 8 - obecny peron nr 4

Peron nr 9 - obecny peron nr 4b

Peron nr 10 - obecny peron nr 5

Peron nr 11 - obecny peron nr 6 (od strony Dworca Zachodniego i MTP)


Grafika: PKP PLK

Jak dopowiada przedstawiciel PKP PLK, podróżni mają zyskać lepszą orientację. Zgodnie z nową numeracją perony będą oznaczone rosnąco, według kolejności. Czytelniejsza organizacja ma pozwolić na sprawniejszą komunikację i bardziej intuicyjne dojście na pociąg.

Od blisko dwóch miesięcy, na stacji Poznań Główny sukcesywnie montowane są nowe oznaczenia z docelową numeracją. Przygotowowano ponad 300 tablic, m.in. z numerami peronów, drogami dojść i planami stacji. Nowe oznakowanie zostanie odsłonięte w nocy z 3 na 4 września. Zmiany z wyprzedzeniem zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy i zawarte w przygotowanej wcześniej aplikacji systemu sterowania ruchem kolejowym na stacji Poznań Główny.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują zadanie „Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny wraz z przebudową przejścia podziemnego” za około 111,6 mln zł ze środków budżetowych, z czego ok. 4,8 mln zł przeznaczono na zmianę numeracji peronów na stacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE