Reklama

Jubileusz Życia Rawicza. 20 lat jesteśmy z Wami i dla Was

Opublikowano:
Autor:

Jubileusz Życia Rawicza. 20 lat jesteśmy z Wami i dla Was - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Życie Rawicza ma 20 lat. 15 grudnia 2000 roku wydany został pierwszy numer Życia Rawicza.

„Życie Rawicza”, wtedy nowa "perła w koronie" Południowej Oficyny Wydawniczej zastąpiło na lokalnym rynku wydawniczym gazetę „Obserwator Rawicki”. Pierwszy numer „Życia” został wydany w nakładzie 3.000 szt. Miał 16 stron, z czego tylko połowa była kolorowych. Gazeta kosztowała 1,50 zł.


W pierwszym numerze pisaliśmy, m.in. o proteście pielęgniarek w szpitalu, uchwalaniu podatków w poszczególnych gminach, remoncie restauracji "Ratuszowa" w Jutrosinie oraz o podsumowaniu piłkarskiego roku w bojanowskim klubie "Ruch".

Przez dwie dekady gazeta zmieniła nie do poznania - począwszy objętości, zawartości merytorycznej, która z roku na rok była rozbudowywana, po graficzny wygląd tygodnika. Tygodnik zmieniał się, bo zmieniała się rzeczywistość wokół nas. Gazeta szybko przestała też ograniczać się tylko do informowania. „Życie” przez minione 20 lat organizowało plebiscyty, konkursy, akcje edukacyjne, patronowało niezliczonej ilości imprez, angażowało się w przedsięwzięcia charytatywne.

- Wszystkim Czytelnikom - w imieniu redakcji - dziękuję za to, że jesteście z nami już tyle lat i wciąż nie macie nas dosyć. Dziękujemy też, że współtworzycie „Życie” wraz z nami - dostarczając ważnych tematów, inspirując, dzieląc się swoimi przemyśleniami czy troskami. Doceniamy także, kiedy przekazujecie nam krytyczne uwagi - podkreśla Anna Gauza, redaktor naczelna.

Sporo ciekawostek o naszym tygodniku można przeczytać w specjalnym dodatku do bieżącego numeru „Życia Rawicza” - do kupienia TUTAJ. Przypominamy także nasz film, który przygotowaliśmy z okazji 15-lecia gazety, pokazujący - z przymrużeniem oka - kulisy redakcyjnej pracy - ZOBACZ TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE