Reklama

Jutro akcja wymazowa w Rawiczu. Są problemy, żeby się zapisać

Opublikowano:
Autor:

Jutro akcja wymazowa w Rawiczu. Są problemy, żeby się zapisać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Od jutra, środy 15 lipca, przez dwa kolejne dni w Rawiczu czynny będzie moblilny punkt pobierania wymazów do testów na koronawirusa. Jak w piątek ogłosił wojewoda Łukasz Mikołajczyk, darmowe badania będzie mogło zrobić około tysiąc mieszkańców.

Zapisy ma przyjmować Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod specjalnym numerem telefonu 61-656-80-75 w godzinach od 8.00 do 16.00.

Jest jednak duży problem z dodzwonieniem się na ten numer.
- To jest jakaś porażka! Ten system jest niewydolny! - tak podsumowuje nieudane próby zapisania się jeden z naszych czytelników.

Twierdzi, że wczoraj łączył się dwa razy. Najpierw był 65 w kolejce oczekujących, jednak po dłuższym czasie oczekiwania, połączenie zostało przerwane. Drugi raz oczekiwał na linii ponad dwie godziny, aż do 16.00, gdy infolinia została wyłączona. Dzisiaj nasz czytelnik od rana "wisiał" na linii przez ponad dwie i pół godziny. Na początku był 70-tym oczekującym. Gdy doczekał się swojej kolejki, zamiast głosu rejestratorki usłyszał sygnał odrzucenia połączenia.

Grażyna Marczyńska, dyrektor rawickiej Powiatowej Stacji Sanepid potwierdza, że są kłopoty z rejestracją. Mówi, że wojewódzka stacja przyjmuje zapisy nie tylko na Rawicz, ale na wszystkie mobilne punkty w całym województwie. Stąd ma wynikać takie obciążenie linii. Od dyrektor rawickiego sanepidu uzyskaliśmy także informację, że ilość miejsc przewidzianych na środę już się wyczerpała. Zapisy są teraz przyjmowane na czwartek.

Sprawdziliśmy, czy uda się nam dodzwonić do rejestracji w Poznaniu. Automat poinformował nas, że mamy 86 numerek. 
Z wojewódzką stacją Sanepid w Poznaniu nie nawiązaliśmy dziś żadnego kontaktu telefonicznego.
Nie udało się nam skontaktować z rzecznikiem prasowym WSSE w Poznaniu. W biurze rzecznika nikt nie odbiera telefonu. Nikt nie podnosi słuchawki również w sekretariacie Jadwigi Kuczma-Napierały, Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego,

Do tematu powrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE