Reklama

Kardiomonitory i respiratory dla szpitala

Opublikowano:
Autor:

Kardiomonitory i respiratory dla szpitala - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Szpital podpisał umowę z urzędem marszałkowskim, na mocy której placówce użyczono sprzęt niezbędny do leczenia Covid-19. Są to dwa kardiomonitory i dwa respiratory.

Doposażenie lecznicy ma związek z jej przystąpieniem do projektu „Działania związane z zapobieganiem, łagodzeniem skutków epidemii Covid-19”, który współfinansowany jest, m.in. przez Unię Europejską oraz z budżetu państwa. Szpital podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

- Dzięki podpisaniu tejże umowy otrzymaliśmy wsparcie w postaci możliwości użytkowania sprzętu przez okres 5 lat - informuje Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowy szpitala.

Jeden kardiomonitor trafi na oddział wewnętrzny, a drugi na blok porodowy na oddziale ginekologiczno-położniczym. Z kolei, oba respiratory używane będą na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

A jak wygląda dziś sytuacja epidemiologiczna w powiecie?

Według danych urzędu wojewódzkiego, dziś odnotowano 13 przypadków zachorowań. Jedna z tych osób jest hospitalizowana. Niestety, w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej zmarł 68-letni mieszkaniec naszego terenu.

Według wczorajszych informacji sanepidu, do tej pory w powiecie stwierdzono 389 przypadków zakażenia koronawirusem. Z tego grona - 268 osób już wyzdrowiało. 90 zakażonych przebywa w izolacji domowej, 3 - w izolatorium, a 22 są hospitalizowane.

Ponad 600 rawiczan jest objętych kwarantanną.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE