Reklama

Kiedy zakończą się uciążliwe prace kanalizacyjne w Szkaradowie? [FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Szkaradowa nie ukrywają, że trwająca od ponad roku budowa kanalizacji – choć potrzebna, uprzykrza im życie. Tymczasem, termin jej zakończenia znów został wydłużony - do połowy listopada.

Budowa kanalizacji w Ostojach i Szkaradowie trwa już od przeszło roku. To z jednej strony oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, z drugiej - zżymają się na uciążliwości - rozkopaną drogę, błoto po opadach i przesuwany termin finalizacji prac.

Te początkowo miały zakończyć się w maju tego roku. Firma poprosiła jednak o przedłużenie terminu - najpierw do końca sierpnia, a potem września.

Inwestycja wchodzi w ostatni etap - przekonuje burmistrz Romuald Krzyżosiak.

Choć przyznaje, że termin jej zakończenia kolejny raz został wydłużony - do 15 listopada.

Złożył się na to szereg przyczyn, powiedziałbym obiektywnych - mówi włodarz Jutrosina i wskazuje na problemy firmy wykonawczej z brakiem pracowników, warunki pogodowe podczas minionej zimy, co skutkowało wstrzymaniem robót czy problem z dostępnością materiałów budowlanych.

Ponadto akcentuje, że od momentu zaprojektowania sieci zwiększył się zakres zadania.

Wybudowano kilka nowych domów, do których trzeba było zrobić dodatkowe podłączenia - tłumaczy Krzyżosiak.

Ma nadzieję, że nowego terminu wykonawca dotrzyma.

Ja wiem, że to jest uciążliwe, ale trzeba te dziury wykopać, żeby zrobić kanalizację - mówi burmistrz.

Zapewnia również, że pracownicy gminy na bieżąco kontrolują postęp robót, a po ich zakończeniu nawierzchnie dróg zostaną naprawione.

Burmistrz pytany czy są naliczane jakieś kary za zwłokę w realizacji inwestycji odpowiada, że na dzień dzisiejszy nie. Dokładne rozliczenie nastąpi po zakończeniu inwestycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy