Reklama

Kiedy zakończy się przebudowa mutlibiblioteki w Rawiczu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Kiedy zakończy się przebudowa mutlibiblioteki w Rawiczu? - Zdjęcie główne

Multibiblioteka w Rawiczu | foto Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak potwierdziło Centrum Informacji Burmistrza, na przebudowie byłego budynku szkolnego na ulicy Szarych Szeregów pojawiły się problemy, które prawdopodobnie spowodują opóźnienie terminu zakończenia prac.

Centrum Informacyjne Burmistrza przekazuje, że prace budowlane przy ulicy Szarych Szeregów miały zakończyć się do końca lutego. Jednak, według CIB, w środę odbędzie się spotkanie z wykonawcą, który zwrócił się z prośbą o przesunięcie terminu. Jako powód wskazał problemy z pozyskaniem materiałów budowlanych. CIB nadmienia, że na obecną chwilę nie jest znany dokładny zakres brakujących materiałów oraz czas opóźnienia. 

Więcej informacji będziemy mogli przedstawić po spotkaniu - wyjaśnia CIB.

Mulibiblioteka - co znajdzie się w środku?

W budynku szkolnym po dawnym gimnazjum nr 1, a po wcześniejszej szkole podstawowej nr 2 powstaje nowoczesna multibiblioteka. Znajdą się w niej zbiory przeniesione z biblioteki mieszczącej się obecnie w Domu Kultury i budynku przy ulicy Staszica. 

Na pierwszej kondygnacji powstaną się m.in. pomieszczenia MultiMuzyki, sala spotkań i magazyny, z kolei na drugiej - czytelnia, salonik prasowy, strefa ciszy, wypożyczalnia książek i sala regionalna. Trzecia kondygnacja będzie służyła administracji, warsztatom oraz znajdzie się tam wypożyczalnia, strefa malucha i audiowizualna, natomiast na czwartej umiejscowione zostaną pomieszczenia aktywności lokalnej, coworking i strefa aktywności rodzinnej.

Mulibiblioteka - zamienią boisko na dziedziniec

Przed budynkiem, w miejscu boiska szkolnego powstanie zielona przestrzeń - Dziedziniec Kultury. Zgodnie z założeniem ma on służyć integracji międzypokoleniowej.

Mulibiblioteka - zmiany terminów

Budowa multibiblioteki jest częścią dużego projektu rewitalizacji centrum Rawicza. Prace za ponad 6 milionów złotych, od grudnia 2020 roku wykonuje firma MAT-BUD BZDĘGA sp. j. z Pępowa.

Zgodnie z pierwotnymi planami, prace budowlane miały zakończyć się w listopadzie 2021 roku, a w 2022 roku budynek miał zostać umeblowany i zaraz po tym, multibiblioteka miała rozpocząć swoją pracę. 

We wrześniu 2021 roku urząd poinformował, że stopień zaawansowania prac, względem pierwotnego harmonogramu wskazuje, że nastąpi opóźnienie, które miało wynosić około 2 miesięcy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy