Reklama

W Miejskiej Górce kilkaset osób upamiętniło Jana Pawła II. Zobacz ZDJĘCIA I FILM

Opublikowano: pon, 2 maj 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielne popołudnie, 1 maja 2022 roku, sporo się działo na stadionie sportowym w Miejskiej Górce. Odbyła się tam cykliczna impreza "Na sportowo z Janem Pawłem II", zorganizowana przez Ośrodek Sportu, Kultury i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce.

Tekst pod filmem ↓
 
"Na sportowo z Janem Pawłem II" to impreza organizowana w Miejskiej Górce od lat, której celem jest upamiętnianie Papieża Polaka i przypominianie o nim kolejnym pokoleniom. W tym roku miała ona bardziej charakter rekreacyjny niż sportowy. Wystarczyło zabrać numer startowy, pokonać dowolną trasę w dowolny sposób (pieszo, biegiem, rowerem, na hulajnodze czy na rolkach) i zjawić się na mecie po okolicznościowy medal. 

400 osób chciało zdobyć medal z wizerunkiem Jana Pawła II

Do udziału w tej części wydarzenia zgłosiło się około 400 osób.

Na płycie stadionu czekały także inne atrakcje. Były papieskie kremówki i zupa pomidorowa, dmuchane zamki dla dzieci, brokatowe tatuaże i inne zabawy. Można było wsiąść na strażackiego quada lub sprawdzić swoją koorynację w alkogoglach. 

24 delegacje złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą beatyfikację Jana Pawła II

Gdy inni jeszcze pokonywali wyznaczone przez siebie dystanse, o godzinie 13.00 w okolicy ośrodka kultury spotkała się spora grupa osób. Oprócz pracowników placówki i proboszcza miejscowej parafii, ks. Piotra Świerczyńskiego, zjawiły się 24 delegacje reprezentujące miejscowe szkoły, przedszkola, instytucje, organizacje i stowarzyszenia.

- Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią znów możemy spotkać się 1 maja przed tablicą upamiętniającą beatyfikację Ojca Świętego, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze. (...) Dzisiejsza ceremonia odbywa się w ramach 11 edycji imprezy rekreacyjnej. Od początku istnienia patronat sprawuje nad nią burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak - przypomniał Marek Stach, dyrektor OKSiAL-u.

Jak mówił, wydarzenie to ma na celu upamiętnienie postaci polskiego papieża i przypomnienie jego dziedzictwa.

- Wiele miejsca w jego nauczaniu zajmowały kwestie związane z rolą, jaką w życiu każdego człowieka odgrywa kultura fizyczna i zdrowy styl życia. Do aktywności ruchowej Jan Paweł II zachęcał wszystkich swoją postawą, jak i w swoich rozważaniach. W młodości grywał w piłkę nożną, jeździł na łyżwach i nartach, był także turystą, zamiłowanym wędrowcem. W spotkaniach z wiernymi często wspominał o swoich sportowych pasjach, przekonywał, że dbałość o kondycję, sprawność i zdrowie kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu  - mówił Marek Stach. - Od kanonizacji Jana Pawła II mija 8 lat. Większość z nas tu obecnych miała szczęście być świadkiem nie tylko tych wydarzeń, ale także wielu innych z jego udziałem. Na pewno pozostaną one w naszej pamięci na zawsze.

Wydarzenie "Na sportowo z Janem Pawłem II" sfinansowała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miejskiej Górce oraz firma Walbet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy