Reklama

O kwarantannie rodzice dowiadują się ze szkoły. Czy trzeba czekać na telefon z Sanepidu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

O kwarantannie rodzice dowiadują się ze szkoły. Czy trzeba czekać na telefon z Sanepidu? - Zdjęcie główne

foto adobe stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoły są miejscem, gdzie covid dość szybko się rozprzestrzenia. Co rusz słyszymy, że kolejne oddziały są kierowane na kwarantannę, a co za tym idzie - na naukę zdalną. Czy rodzic lub opiekun dziecka na nią skierowanego musi czekać na informacje z sanepidu?

Reklama

Od początku pandemii w Polsce zostaliśmy nauczeni, że o skierowaniu na kwarantannę lub izolację informuje nas sanepid telefonicznie. Okazuje się, jednak, że w przypadku uczniów w powiecie rawickim to się zmieniło. Rodzice są informowani o kwarantannach nałożonych na swoje dzieci przez dyrekcję szkoły. U wielu z nich rodzi się obawa czy to tak powinno być.

Czy informacja ze szkoły jest dla mnie wiążąca? Kiedy zadzwoni sanepid? - pytają.

Otóż okazuje się, że rawicki sanepid zawarł porozumienie ze szkołami.

Prosimy szkoły, aby przekazywały informacje o kwarantannach, bo my nie mamy możliwości, żeby dzwonić do wszystkich uczniów - wyjaśnia Grażyna Marczyńska, kierownik PSSE w Rawiczu.

Wyprzedza kolejne pytanie i wyjaśnia, że to nadal sanepid nakłada kwarantanny.

Po uzyskaniu informacji o pozytywnym wyniku ucznia lub pracownika szkoły, to szkoły sprawdzają ich kontakty w szkole i przysyłają nam formularz zgłoszeniowy grupy, która miała kontakt z osoba dodatnią. Na jego podstawie nakładamy kwarantannę -  dopowiada kierownik PSSE.

Jak opisuje, następnie sanepid przekazuje tę informacje rodzicom, za pośrednictwem szkoły.

Informacja o kwarantannie ze szkoły jest dla rodziców wiążąca. Nie trzeba czekać na telefon z sanepidu - precyzuje Marczyńska.

Przy okazji podkreśla, że nie wie jak to wygląda w innych województwach, ale taki system został opracowany ze względu na bardzo dużą ilość osób objętych kwarantanną. Przyznaje, że wcześniej dzwonili z takimi informacjami, jednak wtedy było to mniej dodatnich zgłoszeń

Nie dodzwonimy się do wszystkich - mówi Grażyna Marczyńska. 

Kierownik PSSE w Rawiczu podkreśla, że jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości związane z kwarantanną swojego dziecka, to pytania może kierować pod nr telefonu - 602 534 361. Zapewnia również, że wszelkie zgłoszenia w tym zakresie są weryfikowane i w razie potrzeby, następuje korekta daty kwarantanny. 

Według Magdaleny Miczek z poznańskiego Kuratorium Oświaty, w środę 15 grudnia w powiecie rawickim nauczaniem zdalnym objętych było 1.540 uczniów z 12 placówek. Nie jest to liczba uczniów na kwarantannie, ale skala ilu młodych ludzi musi uczyć się w domu z powodu szalejącej pandemii. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy