Reklama

Kolejne izolatoria w Wielkopolsce

Opublikowano:
Autor:

Kolejne izolatoria w Wielkopolsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejne obiekty względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju zostaną uruchomione jako izolatoria. Te funkcję pełniić będą Moxy Poznań Airport, aktualnie spełniający rolę bazy noclegowej dla medyków oraz funkcjonujący od kwietnia jako izolatorium - hotel Ikar.

W izolatoriach będą przebywali chorzy na COVID-19 z łagodnym przebiegiem choroby. Do dyspozycji pacjentów oddane zostały łącznie 284 pokoje. Zarówno hotel Ikar w Poznaniu, jak i Moxy Poznań Airport zostaną przekształcone w izolatoria, które będą obsługiwane przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu. W hotelu Ikar przygotowano 164 pokoje oferujące 264 miejsca. W Moxy Poznań Airport do dyspozycji będzie natomiast 120 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.

W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewnia opiekę medyczną, natomiast hotel przygotowuje posiłki. Ponadto, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

Podobne obiekty do tych w Poznaniu powstają w całej Wielkopolsce. Są one lokowane w dotychczasowych centrach rehabilitacyjnych. Od 10 listopada rozpoczyna działalność izolatorium w Osiecznej. Będzie mogło przyjąć 50 osób z pozytywnym wynikiem testu. Wszystkie dostępne pokoje są wyposażone w węzeł sanitarny. Stan zdrowia pacjentów będzie nadzorował personel pielęgniarski.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE