Reklama

Kolejne utrudnienia dla kierowców w Rawiczu?

Opublikowano: wt, 1 cze 2021 18:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Kolejne utrudnienia dla kierowców w Rawiczu? - Zdjęcie główne

Rawicz czeka szereg inwestycji drogowych | foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni muszą uzbroić się w cierpliwość. Docelowo zarówno ruch po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie plant ma być płynny, ale najpierw muszą być przeprowadzone inwestycje. Oznacza to czasową zmianę organizacji ruchu.

Reklama

Na konferencji prasowej wiceburmistrz Paweł Szybaj poinformował, że już niebawem rozpocznie się przebudowa dwóch ważnych skrzyżowań w centrum miasta. Chodzi o skrzyżowania ulic: 17 Stycznia, Kamińskiego i Wałów Powstańców Wielkopolskich oraz 3 Maja, Przyjemskiego i Wałów Dąbrowskiego. W tych miejsach powstaną dwa ronda.

Prace od lipca rozpocznie leszczyńska firma NODO, która wygrała przetarg. W maju została podpisana umowa na wykonanie tych zadań. Oprócz rond będzie wykonana ścieżka pieszo-rowerowa oraz remont przyległych dróg - mówi Szybaj.

Remont może być uciążliwy dla mieszkańców

Całość tych inwestycji oszacowano na kwotę około 2 mln zł. 60% kosztów do dofinansowanie w Funduszu Dróg Samorządowych.

Mamy świadomość, że będą one uciążliwe dla mieszkańców, ale każda inwestycja, która wiąże się z zamykaniem dróg powoduje pewne zamieszanie, bo mieszkańcy jeżdżą na pamięć i z przyzwyczajenia. Dlatego będziemy starać się wykonywać te zadania etapami - zaznaczał wiceburmistrz.

Najpierw przebudowane zostanie skrzyżowanie w rejonie ulicy 3 Maja, a poźniej kolejne. Obowiązywał będzie ruch wahadłowy i niewykluczone, że przez kilka dni skrzyżowania będą zamknięte całkowicie.

Przebudowa skrzyżowań to nie jedyne planowane inwestycje w mieście w najbliższym czasie.

Jakie drogi również bedą remontowane?

Urząd ogłosi przetargi na remont:

 • ul. Saperska (nowa nakładka bitumiczna),
 • ul. Broniewskiego (częściowa przebudowa drogi nowa nawierzchni od szkoły do ulicy Winiary, powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy)
 • ul. Spokojna  (ciąg pieszo rowerowy łączący się z ul. Broniewskiego, jezdnia nie będzie remontowana).

Gotowy jest wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi w Zielonej Wsi w kierunku do Dębna Polskiego (nowa nawierzchnia z kostki wraz z zabudowań do końca zabudowań). Przetarg ma zostać ogłoszony w czerwcu.

Planowane są kolejne przetargi - na modernizację ulicy Leśnej (nowa nawierzchnia na odcinku od ul. Zielonej do strzelnicy).

Gotowy jest projekt na przebudowę drogi w Słupi Kapitulnej, na remont ul. Mały Plac Ćwiczeń oraz ulicę Głowackiego. Nie wiadomo jeszcze dokładnie kiedy te zadania będą realizowane. 

Opracowywana jest dokumentacja projektowa związana z przebudową ulic po wewnętrznej stronie plant. Planowana jest nowa nakładka bitumiczna i modernizacja chodników w złym stanie technicznym. Środki na tę inwestycję są już zabezpieczone w budżecie gminy. Projekt ma być gotowy do końca czerwca. Zadanie ma być realizowane jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Spore korki w centrum miasta. Które ulice omijać?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Rawiczanka

  Mam tylko nadzieję że budowa ciągu pieszo-rowerowego nie odbędzie się kosztem dwóch dużych drzew rosnących przy Chacie Polskiej.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

  bomba

  jaka przebudowa drogi w Słupi Kapitulnej?! Przecież główna została wyremontowana!

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  aaaa

  ulica Spokojna prosi się o remont od LAT, a Grota Roweckiego można naprawić chociaż uskoki przy OPS które są tam od około 30 lat.