Reklama

Kolizja na minirondzie. Kierowca ciężarówki zahaczył o latarnię i znaki

Opublikowano: wt, 9 mar 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rondo, co do zasady, wymusza na kierowcach ograniczenie prędkości. Nie inaczej jest na rawickim minirondzie u zbiegu ul. Piłsudskiego, Kościuszki i Wojska Polskiego. Niestety, kolejny kierowca miał problem, by bezpiecznie je opuścić.

Przypomijmy. Minirondo zostało oddane do użytku w sierpniu 2019 roku. Kosztowało około 360 tys. zł

- Konstrukcja będzie wyglądała tak, że to koło, które wyznacza skrzyżowanie o ruchu okrężnym będzie wykonane z granitu w kolorze czerwonym, czyli odróżniającym się od pozostałej części jezdni. To będzie jedyna rzecz, która odznaczy to skrzyżowanie. Dlatego, że będą tu przejeżdżać zarówno samochody ciężarowe, jak i autobusy, więc przy skręcaniu, bez przejechania przez wysepkę, nie mogłyby tego skrzyżowania pokonać - mówił przed rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ul. Piłsudskiego, Kościuszki i Wojska Polskiego burmistrz Grzegorz Kubik. Po zakończeniu inwestycji samorządowiec dodał: - Wysepka została wykonana z 16-centymetrowego granitu, czyli z bardzo grubej kostki. Dlatego, że w przypadku dużych samochodów będzie konieczne najeżdżanie na nią.

Czytaj także: "Taksówka jest jak konfesjonał"

Zdania kierowców na temat tego ronda są podzielone. Jedni je chwalą, gdyż wyjazd z ul. Kościuszki (od Ośrodka Sportu i Rekreacji) czy z ul. Wojska Polskiego stał się łatwiejszy. Są też głosy krytyczne. Sceptycznie nastawieni do tego ronda sugerują, iż jest zbyt wąsko, a wielu kierowców - szczególnie ciężarówek czy autobusów - jedzie przez wykostkowany środek, by nie zahaczyć innych. Niestety, kolizji tam również nie brakuje.

- Ciężarówka uderzyła w lampę drogową. Lampa utrudnia wejście do sklepu - tego rodzaju zgłoszenie wpłynęło wczoraj o poranku na policję. Na miejsce udał się patrol. - Kierujący ciągnikiem siodłowym man z naczepą z gminy Pakosław nieprawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo z ul. Piłsudskiego w ul. Kościuszki, w wyniku czego uszkodził lampę uliczną i znaki drogowe - relacjonuje asp. sztab. Tomasz Duszak z rawickiej komendy policji. Na szczęście, żaden z pieszych na chodniku nie ucierpiał. Kierowcę ciężarówki ukarano 300-złotowym mandatem. Na miejsce udali się pracownicy pogotowia energetycznego, którzy słup usunęli.

Do identycznej sytuacji doszło w listopadzie 2019 roku. Wtedy także wyjeżdżający z ul. Piłsudskiego uszkodził lampę

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE