Reklama

Komputery za 95 tys. zł trafiły do jutrosińskich uczniów

Opublikowano: pt, 19 cze 2020 08:29
Autor:

Komputery za 95 tys. zł trafiły do jutrosińskich uczniów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

40 nowych laptopów oraz 10 nagrywarek DVD udało się kupić dzięki pieniądzom z programu „Zdalna szkoła plus”. Komputery trafią do uczniów z wielodzietnych rodzin.

Gminie Jutrosin udało się pozyskać 95 tys. zł.

- Pieniądze te pozwoliły nam na zakup 40 nowych laptopów oraz 10 mobilnych nagrywarek DVD - informuje Kinga Szymkowiak z jutrosińskiego magistratu. - Sprzęt ten będzie przekazany tylko uczniom z wielodzietnych rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do nauczycieli. Ma im służyć do prowadzenia zdalnych lekcji, a po powrocie do normalnej nauki - trafić do szkolnych pracowni.

Komputery zostaną przekazane uczniom na podstawie umowy bezpłatnego użyczenia - podpisanej przez dyrektorów szkół z rodzicami.

- Niestety, nie wszyscy posiadają potrzebny do zdalnej nauki sprzęt. Ten projekt pozwoli nam pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom i młodzieży - dodaje urzędniczka.


Przypomina, że to kolejne tego typu wsparcie dla jutrosińskich uczniów. Poprzednio samorząd pozyskał 70 tys. zł, za co kupił 32 laptopy oraz 4 nagrywarki.

Czytaj także: Matura za kratkami. Więźniowie też zdają egzaminy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE